Ogródek Kasi_Ra

Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Kasia_Ra »

Kasiu, ja też lubię żurawki, mam jedną w gruncie, na razie wypuszcza dopiero listki. Może sobie kupię jakąś o innym ubarwieniu ;-).
Forsycja była przenoszona w inne miejsce, więc musiała mieć przycięte korzenie i gałęzie. Zdecydowanie dobrze jej to zrobiło, bo poprzednio to był ogromny krzaczor, ale nie kwitł :-( . Czas żywopłotów mam już za sobą, od kiedy własnoręcznie usuwałam ( wykopywałam) stary żywopłot, zajęło mi to ze dwa tygodnie, a ile się ziemi najadłam :hyhy: . Wolę różne krzaczki swobodnie rosnące.

Irys niski, zawsze pierwszy kwitnie
forum ogród 16.jpg
forum ogród 17.jpg
Objawiło się parę tulipanków
forum ogród 18.jpg
forum ogród 19.jpg
forum ogród 20.jpg
Kwitnie kapusta ;-)
forum ogród 21.jpg
Ostatnio zmieniony 20 maja 2016, o 21:22 przez Kasia_Ra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Elżbieta »

Kapusta kwitnie jak bergena lol ,ale irysy? Już? O_O U mnie dopiero wyłażą,a też mam takie.Tulipanki piękne.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: tom_mix »

Kasiu, już CI kwitną irysy :0 :0 :0 jakim cudem? U mnie ledwo co zaczynają rosnąc.

Bergenia pięknie Ci zakwitła. U mnie jest dość sporo tej rośliny, ale jakoś nigdy nie przyjrzałem się kwiatom, a warto bo są ciekawe.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Kasia_Ra »

Elu, Tomku jak miło się dowiedzieć, jak nazywa się tzw. kapusta. Muszę zapisać lol
Wasze zdziwienie, jeśli chodzi o kwitnienie irysa, jest zrozumiałe, ale ten jest taki miniaturowy, o połowę niższy od pozostałych i zawsze najwcześniej kwitnie. Innym nawet się jeszcze nie śni. Przywiozłam go sobie od kuzynów spod Zamościa ;-).

Dziś u mnie pierwszy ciepły i słoneczny dzień. Człowiek zapomniał już jak może być fajnie :D

Fiołek biało kwitnący
forum ogród 22.jpg
Jedna z tawuł nagle zakwitła, druga trochę inna, kwitnie kiedy ta skończy swoje kwitnienie
forum ogród 23.jpg
forum ogród 24.jpg
Tulipany
forum ogród 25.jpg
forum ogród 26.jpg
forum ogród 27.jpg
Migdałek
forum ogród 28.jpg
Ostatnio zmieniony 20 maja 2016, o 21:30 przez Kasia_Ra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
myrtille1986
VIP
VIP
Posty: 2364
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:03
Status: Aktywny
Lokalizacja: Radom/Wrocław

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: myrtille1986 »

Kasiu jak ja marze żeby u siebie zobaczyć kwitnącego migdałka ale niestety znów mnie to omija ;( Coś mi go szama :( .A ta tawułka to pachnie chyba co nie?Pięknie u Ciebie :*
Pozdrawiam Jagoda

Moje wątki
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Kasia_Ra »

Jagodzinko, czym prędzej zrobiłam mu zdjęcie, bo od paru lat, mój migdałek i sąsiadki też, choruje :-( . Zasychają mu kwiaty na gałązkach i nie można nacieszyć się kwitnieniem. Nie mogę też go przesadzić, ani nic z nim zrobić, bo rośnie w feralnym miejscu: między płotem a stertą pustaków pozostałych z rozbudowy domu i nie mam się jak tam dostać. Więc też nie mam z niego radości, raczej przyczynę zmartwienia O_o
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: tom_mix »

Kasiu, z tym że ja też mam miniaturowe irysy które kwitną mniej więcej o tydzień prędzej niż normalne :D może te Twoje to jakaś wczesna odmiana?

Bardzo ładna tawuła, uwielbiam jej zapach. Ciekawe czy różowa też tak ładnie pachnie.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Kasia_Ra »

Jagódko, żebyś nie musiała cierpieć patrząc na mój migdałek, wstawiam zdjęcie jak wygląda dzisiaj. I tak niestety jest od paru lat. A tawuła ma dla mnie zapach miodu - słodko-gorzki ;-)
forum ogród 30.jpg
Tomku, ta druga tawuła też jest biała, tylko kwiaty ma zebrane w kępki i ma inne liście niż ta. Zapachu nie pamiętam, trzeba będzie trochę poczekać ;-) .
Co do irysów, to nie mam pojęcia - może dlatego, że przyjechały do mnie z ostrego, wschodniego klimatu i tu mają cieplej, dlatego tak szaleją :hyhy:



Już drugi rok kwitną serduszka
forum ogród 29.jpg

Jeszcze ostatnie tulipany
forum ogród 31.jpg
forum ogród 32.jpg

A to dwa krzaczki, uratowane z pogromu budowy, kiedyś były wielkie, a teraz się odłapują: pigwowiec
forum ogród 33.jpg

i mahonia
forum ogród 34.jpg

Żeby zasłonić trzepak, posadziłam pnącze, z którego owoców można robić sok: cytryniec chiński
forum ogród 36.jpg

i jego kwiatuszki
forum ogród 35.jpg

Berberys i jego kwiatki ( mam jeszcze drugi, o czerwonych liściach, ale nie kwitnie tak malowniczo)
forum ogród 37.jpg
A bratkom samosiejkom nie przeszkadza nawet to, że rosną w piasku między ścianą domu, a chodnikiem
forum ogród 38.jpg
Ostatnio zmieniony 20 maja 2016, o 21:44 przez Kasia_Ra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Kasia_Ra »

cd. rozkwitu ;)


Drugie kwitnienie O_O irysa miniaturki, jeszcze tak nie było, ale jestem za :super:
forum ogród 5422.jpg

Tamaryszek
forum ogród 5420.jpg

Żurawka
forum ogród 5424.jpg

Ostatnią wolną donicę zapełniłam Brachycome, którą udało mi się kupić - a bardzo ją lubię za obfite kwitnienie, jak się już rozrośnie :-)
forum ogród 5418.jpg
Ostatnio zmieniony 20 maja 2016, o 21:49 przez Kasia_Ra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: nina1611 »

Ile Irysków :D piękny widok! :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
ODPOWIEDZ