Ogródek Kasi_Ra

Awatar użytkownika
Mery
Mistrz
Mistrz
Posty: 794
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Mery »

tom_mix pisze:.. .. ile ono ma wzrostu?.. ..
Troszkę poszperałam w Internecie . Jest sporo gatunków. http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziwid%C5%82o" onclick="window.open(this.href);return false;

Znalazłam olbrzymie Dziwadło .
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... sia%29.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
amorphophallus dziwadło olbrzymie.jpg
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!


Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Kasia_Ra »

Moje to malenstwo :D .
Mam zdjecie z internetu, kwiatu takiego jak moj, gdzie kwiat jest prawie wysokosci wlascicielki :D , za kilka lat moja bulwa tez bedzie wieksza, wiec mam szanse. Tylko nadal nie wiem co jest powodem zainicjowania kwitnienia ???
Na pewno duzo wczesniej rozbudza sie kwiat, bo lisciom nawet nie sni sie... . Mam tez wrazenie, ze moglo byc wiecej kwiatow, ale nie przenioslam ich na czas w jasne miejsce, oprocz tego duzego, i schowaly sie :( . Nawet w ziemi nie ma dziurki, ze cos sie przebijalo..
Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: goskle »

śmierdziuszek super :D no i te brateczki mają piekny kolor
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: katarzynka575 »

Kasiu własna "produkcja" ogrodu słodziutka :D Nowe nabytki piękne mnie zachwycił żonkil w kolorze budyniowym jest obłędny . A Twój śmierdziuch aż dech zapiera już teraz .No cóż na szczęście oczy podziwiają a nosa można klamerką przypiąć żeby nie czuć tego uroku ;)
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Kasia_Ra »

Gosiu - goskle, przekwitający śmierdziuch dziękuje ;-) . A bratki wybrałam najciekawsze do zdjęcia, bo mam ich mnóstwo kolorów i wzorów. To bardzo wdzięczne kwiatki :-) .

Kasiu - katarzynka575, muszę przyznać, że Amorphophalus z zapachem, po przeniesieniu na taras, w ogóle przestał być odczuwalny, więc jego piękno nic nie doznało uszczerbku lol . Budyniowy żonkil nie tylko piękny, ale też ma najwięcej kwiatów :ok: .


Dotrzymałam słowa i regularnie odwiedzam sklep ogrodniczy :P , już chyba wykupiłam wszystkie cebulowe :hyhy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


To nie wszystkie, ale niektóre już przekwitły, albo dopiero za rok będą kwitły. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę miała co pokazywać :gwizdać:
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: katarzynka575 »

Ale piękne te ostatnie tulipanki wyglądają zupełnie jak smoli nosy :D kwiaty lilii

Ja gdybym miała ogród i blisko taki sklep ogrodniczy to też pewnie nie mogłabym się oprzeć przed takimi zakupami ;) i co tam jeszcze Cię kusi ?
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
darek
VIP
VIP
Posty: 923
Rejestracja: 4 lut 2012, o 19:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: darek »

Fajny sklepik Kasiu ;) :D
Awatar użytkownika
felekkartofelek
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk bliżej Śląska. ;)

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: felekkartofelek »

Śliczny ogród!

Fajne nowe nabytki, ja też chcę taki sklep. :D Albo lepiej i nie haha
Miałem taką samą lilię z 3 zdjęcia, no w sumie nadal pewnie ją mam, ale te lilie gdzieś wsiąknęły i z 10 zostały 3, więc kiszka.
Pozdrawiam Kamil i Felek ;D
Kurkuma

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Kurkuma »

Kasiu śliczne tulipany :serce: Cudowny ten z pierwszego zdjęcia i ten żółtozielony :super: Fajnie mieć blisko sklep z takimi roślinami (choć może gorzej dla portfela :hyhy: ) Wspaniałe kolory. Czekam z niecierpliwością na zdjęcia irysów.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Ogródek Kasi_Ra

Post autor: Kasia_Ra »

Kasiu-katarzynka575, Darku, Kamilu i Łucjo, dziękuję za wizytę w moim ogródku :* .
Dziś będzie trochę zdjęć, niektóre już niezbyt aktualne, ale korzystam z okazji, że jestem chora, leżę w łóżku i mam w końcu trochę czasu ;) :D .


Łucjo, irysy w tym roku nie miały szczęścia - albo były chłostane przez ulewy, albo palone w słońcu, a poza tym po zeszłorocznym przesadzeniu nie wszystkie kwitły :zdegustowany: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Podobny los cierpiały piwonie ( peonie) , zdjęć w słońcu nie uświadczyły


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Truskawka z własnego poletka ;) , w tym roku nareszcie mamy zbiory jak się patrzy - codziennie duża micha :klaszcze: . Pewnie dlatego, że pożegnałam dużą czereśnię i mają więcej światła. No i nie karmię już szpaków z całej okolicy :tanczy:


Obrazek


Katarzynko, a te roślinki przyniosłam z ulubionego sklepu do donic na schodach ;)


Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ