Tajemniczy ogród(ek).

Kurkuma

Re: Tajemniczy ogród(ek).

Post autor: Kurkuma »

Róża pnąca biała (posadzona w ubiegłym roku). Wypuściła jeden pęd zakończony jednym pąkiem. Kwiat był ogromny a ja akurat wtedy nie miałam aparatu :/ ;(

Obrazek

Obrazek

Róża pnąca czerwona. Kupiona 8 lat temu (za niską cenę 2,50zł.), ale 4 lata rośnie w innym miejscu. To pierwsze tak obfite i napiszę nieskromnie piękne kwitnienie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Tajemniczy ogród(ek).

Post autor: Kasia_Ra »

Śliczne masz piwonie, takie duże, pełne kwiaty - bardzo dorodne.
Musisz mieć rozległy ten Tajemniczy ogród(ek), bo tyle się w nim mieści O_O
Kurkuma

Re: Tajemniczy ogród(ek).

Post autor: Kurkuma »

Kasiu dziękuję. Ogródek ma swoje słuszne rozmiary, ale wiadomo zawsze za mało miejsca. chociaż przyznaję, że pracy jest sporo zwłaszcza po intensywnych opadach kiedy rosną chwasty. W upały za to susza i trzeba podlewać... Piwonie rzeczywiście ostatnio szaleją z kwiatami. Myślę, że to zasługa kompostu, i nawożenia wodą z wywarem z pokrzyw (wolę tak nazywać gnojówkę) oraz wody. Myślę, że Babcia też nad nimi czuwa (rodzice otrzymali od Niej 3 kępy) i mnie wspiera z góry.
Trudno uwierzyć, że te kremowobiałe z różowymi zewnętrznymi płatkami to efekt jesiennego podziału zaledwie trzech karp (podział odbył się 5-6 lat temu). Z nich posadziłam jeden rząd dość sporych rozmiarów karp i drugi z korzonkami z jednym oczkiem sadzone po 1-3 sztuki, które w maju również zakwitły(!). Teraz mam ich sporo przez co jest bajkowo na działce.
Awatar użytkownika
darek
VIP
VIP
Posty: 923
Rejestracja: 4 lut 2012, o 19:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Tajemniczy ogród(ek).

Post autor: darek »

Łucjo piękne masz piwonie.Tak piwonie lubią kompost lub obornik no i babcia też ma swoje zasługi.Ładne róże,marzy mi się taka czerwona.Moja pnąca od kilku lat funkcjonuje jako rabatowa,ciągle marznie :/ .
Awatar użytkownika
eva
VIP
VIP
Posty: 1462
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:09
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolskie

Re: Tajemniczy ogród(ek).

Post autor: eva »

Piękne kwitnienia w Twoim ogródeczku :)
Aż miło posiedzieć ;)
Pozdrawiam, Eva
Moje storczyki
Moje kwiaty
Kurkuma

Re: Tajemniczy ogród(ek).

Post autor: Kurkuma »

Witam,
Evo Darku dziękuję za odwiedziny :)

Darku ta pnąca czerwona różyczka dużo przeszła. Posadzona przy wejściu miała piąć się po pergoli, ale tam rosła słabo jak zwykły różany krzaczek, kwiatków mało i bardzo drobne. Przesadziłam ją w miejsce gdzie zrobiłam rabatkę różaną (dla wielo- i wielkokwiatowych). Rośnie dobrze, ale dopiero teraz tak ładnie zakwitła (zajęło to 4 lata). Myślę też, że to zasługa nawozu. Wreszcie znalazłam ten idealny. Rośnie na stanowisku półcienistym z kilkugodzinnym nasłoneczniem, lekko osłonięta liliowcami.
Kurkuma

Re: Tajemniczy ogród(ek).

Post autor: Kurkuma »

Teraz troszkę kolorku ;)

Ostróżki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kurkuma

Re: Tajemniczy ogród(ek).

Post autor: Kurkuma »

Witaminki rosną, kwitną i dojrzewają.
Agresty (część trafiła do słoików na kompocik a część zjedliśmy :D )

Obrazek

Porzeczki (też zjedzone)

Obrazek

Wiśnie (tu dojrzewające, a tak naprawdę to już są zebrane, te których ptaki nie zjadły :zły: )

Obrazek

Cukinie

Obrazek
Kurkuma

Re: Tajemniczy ogród(ek).

Post autor: Kurkuma »

Ogóreczki

Obrazek

Groszek

Obrazek

Bobik

Obrazek
Kurkuma

Re: Tajemniczy ogród(ek).

Post autor: Kurkuma »

Nowa (u mnie w ogródku) odmiana fasolki szparagowej(taka marmurkowa)

Obrazek

Kukurydza wypuściła swoje awatarki :D

Obrazek

Pomidorki

Obrazek

Obrazek

Słonecznik

Obrazek
ODPOWIEDZ