Pleione Tongariro i inne "pleiady"

Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Pleione Tongariro i inne "pleiady"

Post autor: marwes63 »

:0 :0 :0 ale wąteczek ożył :D

Vandeczko :rumieni: ... . :)
Wyścig z Panią Marią !? - no nieeeeee!
Zresztą gdzież bym śmiał stawać w szranki z kobietami ;) .
Myślę że nasze hobbi stało się już dawno jakąś formą bardziej relaksu i odprężenia po pracy niż wyścigu.
Dość już życie nas goni i jeszcze tutaj , no nieeee :D

Kasiu (Kasia_Ra) bardzo dziękuję za Twoje pochwały pod adresem storczyków, masz rację mnie też zawsze biały kolor jakoś ekscytuje .
Pleionek jest jeszcze parę w białym" umaszczeniu" , a więc ... . ;)

Marysiu zazwyczaj jedna bulwa mateczna puszcza dwa pędy kwiatowe (choć czasami zdarza się że ma i trzy), to wszystko zależy od bulwy jak była karmiona nawozami zeszłego sezonu.
Pęd kwiatowy jest banieczkowaty a listek to taka szpileczka więc dość łatwo rozpoznać .
Na matecznej bulwie jeszce przed zamarciem powinny zawiązać się tak zwane bulbisy czyli takie maleńkie bulwki które będą wielkości łebka od zapałki i one będą miały około 3-4 lata do zakwitnięcia.

Eluś jak się cieszę że i Ty tutaj jesteś no i PleioneTongariro kwitnie :klaszcze: :super:

Ja dzisiaj jestem pod wrażeniem cudownie kwitnącej w kolorze różu , z prześliczną warżką z żółtymi czułkami

Pleione aurita

no iiiiiiii pachnieeeeeee leciuteńko fiołkami jestem prawie w niebo wzięty :klaszcze:

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj chyba zasnę z nosem wtulonym w doniczkę i będę śnił o misie pełnej Pleione aurita :ok: , a to tylko 5 lat lol
Awatar użytkownika
Mery
Mistrz
Mistrz
Posty: 794
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Pleione Tongariro i inne "pleiady"

Post autor: Mery »

Przepraszam wszystkich, że nie dziękowałam za posty z wyrazami zachwytu. Tak się składa, że nie mam takiego nawyku.
Bardzo przepraszam i dziękuję.

Marku, .. .. .. i nawet nie wiem co miałam napisać, jestem pod takim wrażeniem. To do mnie nie jest podobne, bym zaniemówiła, a jednak tak się stało.
Ty będziesz spał z nosem wtulonym w swojego storczyka, a ja nie będę spała z zazdrości. Jest ładny, nie powiem że piękny . Ale zapachu Ci naprawdę zazdroszczę. Szczerze piszę: zazdroszczę, bardzo zazdroszczę.
Jednak życzę Ci by zdrowo rósł i się rozmnażał. Napisz mi na pw. gdzie mogę kupić takie cudo pachnące w dodatku
Marku, za nauki dziękuję.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2014, o 17:57 przez Mery, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!


Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Pleione Tongariro i inne "pleiady"

Post autor: kasia74 »

Przyszłam i ja poogladać Wasze piękności, Marku Pleione aurita nie dość ze piękne to jeszcze pachnace i to jak fołkami, to ja powtórzę za Marysią ze też Ci zazdroszcze bo sama uwielbiam zapach fiołków. A tak z innej beczki u mnie właśnie na ogródki kwitnie fiołek wonny i tez jestem zachwycona ale spać z nosem w kwiatkach nie będę bo noce jeszcze zimne :D
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Pleione Tongariro i inne "pleiady"

Post autor: Kasia_Ra »

Inny jest ten P. aurita, ale jaki cudny :serce: , nie wspomne i innych jego walorach :gwizdać:
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Pleione Tongariro i inne "pleiady"

Post autor: Elżbieta »

Szkoda :( ,bo te,o których pisał mi Marek są nie dla mnie.A ceny :hypnod: !!! ??? Lepiej nie mówić.Od czasu do czasu zaglądam na Allegro,ale nie ma pleyonków.Swoje też kupiłam na Allegro,ale zanim doczekałam się kwiatów,to nie wiem,ile lat minęło.Mnie też się podobają .Są jak świeży powiew wiosny,coś nowego,choćby nowe życie .No i zimą nie trzeba koło nich nic robić.Szkoda,że kwitną tak króciutko,ale są siebie i tak warte,by je mieć.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
Mery
Mistrz
Mistrz
Posty: 794
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Pleione Tongariro i inne "pleiady"

Post autor: Mery »

Elżbieta pisze:.. .. P.grandiflorę ??? Jeżeli masz Piton-a,to też chętnie .. ..

.. ..Pleyone Tongariro od naszego pana M.
Tongariro ma większe kwiaty,szersze płatki.Jest równie piękne :oczka: z tą swoją zakrzywioną warżką.
Elu, Twoje są naprawdę śliczne , ja takich nie mam ,a też bym chciała.
Za dwa trzy lata dokonamy wymiany i wtedy obie będziemy szczęśliwe.
A może wcześniej coś załatwisz.
Pw.
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!


Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Pleione Tongariro i inne "pleiady"

Post autor: marwes63 »

Mery pisze: (...)
Marku, .. .. .. i nawet nie wiem co miałam napisać, jestem pod takim wrażeniem. To do mnie nie jest podobne, bym zaniemówiła, a jednak tak się stało.
Ty będziesz spał z nosem wtulonym w swojego storczyka, a ja nie będę spała z zazdrości. Jest ładny, nie powiem że piękny . Ale zapachu Ci naprawdę zazdroszczę. Szczerze piszę: zazdroszczę, bardzo zazdroszczę.
Jednak życzę Ci by zdrowo rósł i się rozmnażał. Napisz mi na pw. gdzie mogę kupić takie cudo pachnące w dodatku
Marku, za nauki dziękuję.
Marysiu nie dziwię się Tobie bo ja sam ciągle jestem pod wrażeniem P.aurita, ale tego abyś miała bezsenne noce nie chciałem ;) :)

Bardzo dziękuje za życzenia kierowane do Pleione :) , a gdzie można kupić to nie tajemnica

http://www.popow-orchids.com/Pleione/Pl ... urita.html

Marysiu bardzo się cieszę że" wzięło" Cię na te storczyki :) , ja sam się mocno zastanawiam czy nie zlikwidować części domowych, pozostawić tylko te najbardziej lubiane i nie przerzucić się całkowicie na pleione i storczyki do ogrodu . Mało zachodu z nimi ... . :D

Kasiu (kasia74) no tak faktycznie nocki jeszcze chłodne i spanie w ogrodzie mogło by zaskutkować niezłymi tarapatami , a do lata jeszcze troszkę no i fiołków wtedy nie ma ;) :)
Ślicznie dziękuję !

Kasiu (Kasia_Ra) one wszystkie są bardzo podobne do siebie różnice są minimalne w budowie kwiatu jednak pachnieć to pachną chyba tyko dwa albo trzy .

Eluś cieszy mnie że możesz osobiście oglądać te plejonkowe "zwiastuny wiosny" :)
Kwiatuszki faktycznie mają bardzo delikatne i ich piękno krotko trwa .
Szkoda ! :(
Ale naprawdę warto posiadać choć kilka sztuk bo tego nie da się opisać to trzeba zobaczyć .
Na allegro faktycznie pojawiają się cebulki ale tylko formosany i limprichtii . Z zakupami jest różnie bo sama doświadczyłaś sprzedaje się bulwki z 2 letnim okresem do kwitnięcia i to nie jedna osobę zraża . dorosle bulwy niestety są drogie i raczej u nas nie osiągalne . Choć czasami Pan Jacek Florczak wystawia ale w tym roku nie widziałem

Moje Drogie w podzięce dla Was za tak wiele miłych słów :*

Dzisiaj właśnie taki las igiełek które zakwitną za 2 może 3 lata ...

Obrazek

i Pleione limprichtii które jeszcze zakwitną

Obrazek

Obrazek

Reszta pleionek jeszcze rok do kwitnięcia :( , cóż trzeba czekać jeśli się nie chciało wydać większej kaski :D
Ostatnio zmieniony 23 mar 2014, o 06:30 przez marwes63, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mery
Mistrz
Mistrz
Posty: 794
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Pleione Tongariro i inne "pleiady"

Post autor: Mery »

Marku , będziesz miał ich bardzo wiele , jak Ci to wszystko dorośnie. Mam nadzieję, że to mieszanka z różnych gatunków.

Widziałam to Twoje pachnidełko na podanej stronie i cenę też .
Koszt samej rośliny to 8.5 euro ale przesyłki już 12.5 euro. Razem 21 euro x 4.30 to okło 90 PLN.
Jak widzisz nie jest to mało. Jeżeli dostaniesz zdrową i dorosłą a potem wszystko przez lata się powiedzie , to misa uroku i zapachu będzie wspaniała .
Ja na razie cieszę się tym co mam, a mam naprawdę niewiele . Pożyjemy, zobaczymy co będzie dalej.

Obrazek

Na razie spacer za okno. [północne] Na noc zabiorę bo ma padać.
Szkoda, że nie mam takiej ilości i takiej szklarni.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!


Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
Awatar użytkownika
Mery
Mistrz
Mistrz
Posty: 794
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Pleione Tongariro i inne "pleiady"

Post autor: Mery »

Dzisiaj zamieszczę zdjęcie kolejnego nabytku.
Tak wygląda Pleione Hekla 'Partridge'

Obrazek

Następne zdjęcie będzie po dłuższym czasie, jak urosną wszystkie listki.
W maju wszystkie doniczki umieszczę w ogrodzie w towarzystwie rododendronów albo w pobliżu żywopłotu z tui.

Po roku będzie można powiedzieć, czy doprowadziłam do kwitnienia wyhodowane pseudobulwki.
Obecne kwitnienie nie jest moją zasługą. [ No może częściowo jest ! ]
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!


Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Pleione Tongariro i inne "pleiady"

Post autor: Kasia_Ra »

Urocze :) .
Pięknie zakwitły, bo miały doskonałą opiekę, więc to w pełni Twoja zasługa :klaszcze: .
ODPOWIEDZ