Pleione Tongariro i inne "pleiady"

Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Pleione Tongariro

Post autor: Efka »

Bardzo rozwojowa pomyłka, kolejny gatunek do zdobycia ;) , a P.grandiflora nic na urodzie przez to nie traci.
Oczywiście żartuję, chyba czytałam coś na ten temat i u podstaw nie jest to aż takie wesołe, ale za to postawa Osoby, która sprzedała Ci, Marku, cebulki i Twoja zasługują na szacunek i naśladownictwo w takich sytuacjach :super: .

Wszystkie zdjęcia tutaj są piękne, ja jestem za tym, żeby wątek w "Ogrodowych storczykach" pozostał, z biegiem czasu będzie bardzo fajnie czytać o samych różnorodnych Pleione, bez "mącenia" tematu innymi storczykami. Będzie też widać rozwój sytuacji z roku na rok, co inaczej by się zagubiło.
Tak, jak to Kasia wcześniej napisała, zainteresowani trafią bez problemu, a fotka i link w Twoim podstawowym wątku pomogą tym, którzy się z nimi zetkną po raz pierwszy i być może zauroczą :D .
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Cytryna24
VIP
VIP
Posty: 314
Rejestracja: 4 wrz 2012, o 08:29

Re: Pleione Tongariro

Post autor: Cytryna24 »

O jej! Jakie one są piękne. Widziałam już kiedyś Twoje Pleione Marku w wątku na F O i tam mnie urzekły.
A zdjęcia robisz rewelacyjne. Ale już to chyba kiedyś pisałam :)
Evelina
Awatar użytkownika
Mery
Mistrz
Mistrz
Posty: 794
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Pleione Tongariro

Post autor: Mery »

Piękna kolekcja. Kwiaty śliczne .
Napisałam tylko tyle i zaniemówiłam. Jestem w szoku.
Wyobraź sobie Marku , brak mi słów. To do mnie nie podobne bo jestem gadułą.
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!


Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
SYLJED

Re: Pleione Tongariro

Post autor: SYLJED »

Marku to coś dla Ciebie,spójrz ile rodzajów pleione
http://tf-storczyki.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
iwka2
Znawca
Znawca
Posty: 589
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:41
Status: Aktywny
Lokalizacja: Niemstów k./Cieszanowa

Re: Pleione Tongariro

Post autor: iwka2 »

Witaj Marku

nie mogę się napatrzeć na zdjęcie Pleionek w śniegu,super zdjęcie do kalendarza na marzec :)

Wiosennie u Ciebie :)

Pozdrawiam Iwona
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Mery
Mistrz
Mistrz
Posty: 794
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Pleione Tongariro

Post autor: Mery »

Wróciłam do tematu!!!
Zaciekawiły mnie te storczyki . A jak zobaczyłam co jest w podanym linku , to aż mam chęć też sobie kupić po kilka bulwek. Muszę coś wziąć na uspokojenie.
Poproszę namiary na sprzedawcę. Chcę takie jak na zdjęciu. http://tf-storczyki.blogspot.com/2011/12/pleione.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 29 mar 2013, o 16:26 przez Mery, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!


Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Pleione Tongariro

Post autor: marwes63 »

Moi drodzy , a właściwie to się troszkę minąłem z rzeczywistością , :rumieni: powinienem napisać moje drogie.
Przepraszam !
Ostatnimi czasy troszkę przestałem tutaj zaglądać i co? własnym oczom nie wieżę ile mam odwiedzin z Waszej strony. Zastanawia mnie zawsze;
...czemu właśnie kobiet jest więcej na takich forach ?
...czy przyznanie się przez "faceta" że kocha kwiaty jest postrzegane jakoś inaczej?
...czy "facet" przestaje być bardziej męski, przysłowiowym maczo?
Ale to tak poza tematem.
Efka pisze:Bardzo rozwojowa pomyłka, kolejny gatunek do zdobycia ;) , a P.grandiflora nic na urodzie przez to nie traci.
Oczywiście żartuję, chyba czytałam coś na ten temat i u podstaw nie jest to aż takie wesołe, ale za to postawa Osoby, która sprzedała Ci, Marku, cebulki i Twoja zasługują na szacunek i naśladownictwo w takich sytuacjach :super: .(...)
Milenko oj tak bardzo rozwojowa :D . Faktycznie coś tam zniknęło z listy chciejstw, a coś się pojawia nic tylko się za kieszeń trzymać ;)
Ale nie to miałem napisać w odpowiedzi dla Ciebie .
Powinienem zacząć od :rumieni: :rumieni: :rumieni: które wywołały Twoje słowa..., DZIĘKUJĘ :* że tak myślisz i piszesz ... .

Evelinko bardzo mnie cieszą napisane słowa przez Ciebie. Milo mi że i Ty tutaj zawitałaś .
Dziękuję za pochwały .
Powiem Tobie że zdjęcia jest o wiele łatwiej robić jak mamy coś pięknego co warto uwiecznić .Piękno jest zawsze pięknem i to nie tylko na fotografii.

Marysiu a ja myślałem że Ciebie na tym świecie już nic nie zadziwi a zwłaszcza "takie sobie storczyki" ;) :D
Przyznam się Tobie że ja sam w niektórych sytuacjach wolę nie wyrzucać z siebie(pisać) tylu słów bo one i tak nie oddadzą tego co czuję.
Już ktoś kiedyś powiedział "słowa są srebrem a milczenie złotem"-choć nie zawsze :)
Marysiu jeśli masz w zamyśle kupno czegoś takiego co pokazałaś w linku do strony Pani Tamary, to można w okresie jesiennym Zakupić u Pana Jacka jej męża .Oczywiście jeśli mają nadwyżki. Czasami mają coś na sprzedaż i nawet Pan Jacek wystawia na allegro.
No i pozostaje jeszcze Ebay ale tam cebulki są bardzo małe i drogie(kilka do kilkunastu funtów) do kwitnięcia mają przeważnie rok albo i dwa. Prym w hodowli tego storczyka wiodą w europie Anglicy i właśnie na brytyjskim ebayu jest najwięcej ich wystawionych.
Tutaj taki przykładowy link do aukcji
http://www.ebay.co.uk/sch/Orchids-/2546 ... one&_frs=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Sylwio (Syljed) bardzo dziękuje za link, jest mi on już znany.
Pani Tamara Florczak jest dla mnie niedoścignionym wzorcem do naśladowania ale gdzież mi tam do niej.

Iwonko bardzo Ci dziękuję , masz rację chociaż króciutko ale było wiosennie dzięki ich pięknym kwiatom.
Data w kalendarzu też niby wspomina o wiośnie , a na zewnątrz dzisiaj było -14*C , śniegu mam też sporo .
Zerkam przez okno i nawet w tej chwili pada :/ ... no fajnie wiosenny śnieg :zły:
-____________________________________________________________________________________________

...dzisiaj już nie będzie tak pięknie i kolorowo w moim wątku.
Czas pleione mija bezpowrotnie i teraz zaczyna się zielone. Czas liści i dokarmiania, choć przyznam się ze są jeszcze pojedyncze kwitnięcia na dwuletnich cebulkach co też jest zaskoczeniem dla mnie.
Musze sobie sprawić takie pleione które kwitną na końcu cyklu rozwojowego, więc ta przerwa między zakwitaniem troszkę się zmniejszy.
Powoleńku czas przychodzi na wszystko :)

Ostatnie kwiaty z wczoraj

Obrazek

Dzisiaj rankiem niestety wyglądają już tak . Przemijają ;( jak wszystko. Żal....

Obrazek

To już spore liście na kwitnących najwcześniej Pleione formosana. Teraz tylko dokarmiać i czekać na ciepełko aby "wyjechały" na powietrze.

Obrazek

Ostatnio dostaję zapytania jak rozróżnić na pleione czy wyrastający pęd to pąk kwiatowy czy liść . Tutaj pokażę dwie fotografie które to fajnie obrazują .
Nie trzeba słów.

Igiełkowe pędy to listki

Obrazek

Tutaj pąk kwiatowy

Obrazek

i to by było tyle na dzisiaj..., miłej niedzieli odwiedzającym mnie w tym wątku! :)
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Pleione Tongariro

Post autor: nina1611 »

tyle się dzieje u Ciebie! same piękności :) kwiaty nawet te przekwitające, mają w sobie wiele uroku :serce:
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
Mery
Mistrz
Mistrz
Posty: 794
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Pleione Tongariro

Post autor: Mery »

Marku , cieszę się ogromnie, że zamieściłeś ten temat. Bardzo mnie interesują te piękności.
Nawiązałam już kontakt z osobą, która będzie prawdopodobnie sprzedawała nadwyżki.
Jak ja wytrzymam do okresu sprzedaży ???
Mam nowy cel i bardzo się z tego cieszę. Tobie Marku serdecznie dziękuję.
Pokazuj, opisuj, wtedy mniej będę Ciebie męczyła gdy zacznę uprawę.
Pozdrawiam Marysia.

Dlaczego ja Ciebie lubię?
Za samo Twoje istnienie,
tak bardzo ja lubię Ciebie!


Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i tekstów bez mojej zgody.
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Pleione Tongariro

Post autor: marwes63 »

Małgosiu bardzo dziękuję, to prawda są piękne ,aż żal że to już koniec ich kwitnienia .

Marysiu cieszę się że zainteresowały Cię te delikatne storczyki . Ale powiem Tobie że nie są aż tak bezproblemowe jak niektórzy piszą . Mają swoje kaprysy niby cebulki wyglądające tak samo a w rzeczywistości bardzo różne wymagania. Ja też dopiero się ich uczę i powoleńku powiększam swoją kolekcję.

Dzisiaj mam ostatnie pleione które jeszcze kwitnie . Takie samotne w kępce rozwijających się liści . Zal że odeszły i trzeba czekać cały rok.

Pleione Tongariro

Obrazek

a tak rozwija listki białe Pleione grandiflora

Obrazek

Tutaj pokażę las listków które wyglądają jak las igiełkowy . Są to Pleione Tongariro z małych cebulek uzyskanych przez ogławianie . Zakwitną dopiero gdzieś za dwa lata. Cóz trzeba uzbroić się w cierpliwość .
powiem Wam że takie maleńkie cebulki pozyskane z ogławiania sprzedają Anglicy na ebayu z cena wywoławczą około 2 Funtów a osiągają 10 Funtów i więcej w zależności od rodzaju hybrydy.

Obrazek

Wspomnę jeszcze o Pleione formosana których liście są już bardzo spore i zaczyna im brakować substancji pokarmowych, mikro i makro w podłożu . Ostatnio nawet stosowałem chelat żelaza aby listki nabrały ciemniejszego koloru.

Obrazek
ODPOWIEDZ