"markowe'' storczyki w ogrodzie

Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: "markowe'' storczyki w ogrodzie

Post autor: kasia74 »

Marku to plejone jest cudowne, jednak ja jeszcze do ich zakupów nie dojrzałam. Obuwiki widziałam na wystawie, pięknie sie prezentowały, Twoje na zdjeciach tez :D
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
katpio
VIP
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 25 mar 2012, o 08:43
Status: Aktywny
Lokalizacja: Katarzina

Re: "markowe'' storczyki w ogrodzie

Post autor: katpio »

Bardzo ładne, a kwiaty jak długo się utrzymują u plejone i cypri?
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: "markowe'' storczyki w ogrodzie

Post autor: marwes63 »

Tomku nie padaj bo kto poradzi sobie z moimi nasiennikami a jest ich kilka :D (Phalaenopsis wiganiae, Valera, Copper, biała hybrydka i chyba mini mark)
Pleione jak się rozmnoży to będę pamiętał o Tobie ale w tym roku ma tylko jedna bulwę przyrostową, więc tylko zastąpi rodzica . Sam dobrze wiesz jak to jest z tymi pleionkami.
Szkoda tylko że tak mało osób je jeszcze ma i że są tak trudno dostępne
Przyznaję że sam się dziwię że jest takie małe nimi zainteresowanie może odstrasza to przetrzymywanie w lodówce :D
A mnie szczęka opadła przez Obuwika :V
Kasiu (Kasia_Ra) nie przyznawaj się wcale do tego bo wiesz że każdy defekt szkodzi kobiecej urodzie ;) ,a ja nie pomyślałem że taka reakcja będzie na cypripedium :u2: . Dzięki!!!

Wojtek wiesz że to jest najwcześniejsze , zresztą jak widzisz uprawiane w donicach więc trochę się pośpieszyło.

Kasiu (Kasia74) cieszę sie bardzo że od czasu do czasu i tutaj kierujesz swe kroki . Bardzo dziękuję.

Kasiu(katpio) pleione no niestety to krótkodystansowce :( , najwyżej tydzień w pełnym rozkwicie i przy temperaturach poniżej 18*C.
Cypripedium kwitnie od 25 marca i na razie pięknie wygląda , kwiat wydoroślał . powiem Tobie że nawet nie myślałem iż takie rozmiary osiąga .
ODPOWIEDZ