Regulamin forum

Awatar użytkownika
kasja
Administrator
Administrator
Posty: 233
Rejestracja: 12 paź 2013, o 09:39
Status: Aktywny
Lokalizacja: Wrocław

Regulamin forum

Post autor: kasja »

REGULAMIN FORUM
obowiązujący od 14 lipca 20131.Osoby niezarejestrowane mogą wyłącznie przeglądać forum. Jeżeli chcesz mieć możliwość pisania postów, koniecznie się zarejestruj. Zanim założysz nowy temat przywitaj się.

2.Zarejestrowanie się oznacza akceptację niniejszego regulaminu wraz z jego późniejszymi zmianami.

3.Użytkownik, który sam zrezygnuje z uczestnictwa, zostanie usunięty z forum lub zbanowany nie ma prawa żądać usuwania napisanych przez niego postów, jako że stanowią one integralną część forum. Ewentualne usunięcie takich postów na prośbę użytkownika jest wyłącznie dobrą wolą Administratora. Wyjątek stanowią wpisy zawierające dane osobowe autora lub innych osób, które zostaną usunięte w ciągu 7 dni od momentu zgłoszenia przez użytkownika żądania usunięcia.

4.Uzupełnij bardzo rzetelnie informacje w profilu dotyczące Twojej osoby(Imię) . Jeśli nie chcesz podawać miasta w którym zamieszkujesz, podaj inne duże, najbliżej leżące od Twojego miejsca przebywania lub region. Zabronione jest wpisywanie w tym polu innych informacji.

5.Będziesz szanował forumowiczkę/forumowicza, moderatora i administratora jak siebie samego.

6. Masz prawo do posiadania i wyrażania swoich poglądów. Inni mają dokładnie takie samo prawo - szanuj to. Sposób wyrażania swojego zdania świadczy o Tobie - Twoim dobrym wychowaniu lub chamstwie.

7. Nickname nie jest niczyją własnością, jednak niegrzecznie jest używać nicka, który jest kojarzony z inną osobą.

8. Niedozwolone jest posiadanie więcej niż jednego konta oraz podszywanie się pod inne osoby. Osoby, te będą banowane.

9.Zanim założysz nowy temat sprawdź czy na forum ten temat nie był już poruszany. Jeżeli na forum istnieje już podobny wątek, wypowiadaj się w istniejącym już wątku.

10. Prywatnym animozjom dawaj wyraz wyłącznie w listach prywatnych. Nie ma nic bardziej denerwującego i żenującego, niż oglądanie grona publicznie wyzywających się osób. Za złamanie tej zasady użytkownik otrzymuje ostrzeżenie.

11. Nie obrażaj nikogo, staraj się tego nie czynić publicznie nawet gdy masz ku temu powody. Zanim publicznie kogoś ocenisz w jakikolwiek sposób, przemyśl to na spokojnie i dwukrotnie. Za złamanie tej zasady użytkownik otrzymuje ostrzeżenie.

12. PISANIE WIELKIMI LITERAMI jest uznawane za krzyk i niezgodne z netykietą.

13. Aby przekazywać swoje emocje powinieneś używać emotikonek.

14.Forum służy wymianie doświadczeń pomiędzy miłośnikami uprawy roślin i zdobywaniu potrzebnej wiedzy w zakresie uprawy i ochrony roślin, a także dzieleniu się swoimi ogrodniczymi pasjami i spostrzeżeniami.

15.Zabrania się używania koloru czerwonego,gdyż przysługuję on Administracji i Moderatorom.

16. Unikaj zbaczania z głównego tematu wątku, ze szczególnym uwzględnieniem osobistej wymiany zdań (Offtopic). Częste, bezmyślne, nic nie wnoszące do tematu odpowiedzi są zabronione i mogą skutkować ostrzeżeniem.

17.Staraj się pisać poprawną polszczyzną. Przed wysłaniem posta sprawdź, czy nie ma w nim błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub literówek. Jeżeli zobaczysz błędy po opublikowaniu wiadomości na forum, użyj opcji "edytuj", aby je poprawić. Nagminne łamanie zasad ortografii będzie karane ostrzeżeniem.

18.Obrazki, zdjęcia należy umieszczać za pomocą darmowych hostingów generujących miniaturowe kody na forum. Znajdziesz takie pod adresem http://www.fotosik.pl" onclick="window.open(this.href);return false; lub http://www.imageshack.us" onclick="window.open(this.href);return false; , a w ostateczności jako załącznik do tematu, posta.
Jeżeli masz problem ze wstawieniem zdjęcia, TEN wątek powinien Ci pomóc.

19.Motywy graficzne w podpisach nie mogą przekraczać wielkości 100 pikseli i wagi 25 KB. Dozwolone formaty to jpg, jpeg, gif. Awatary nie mogą przekraczać 150 x 150 pikseli i wagi 28,32 KB. Dozwolone formaty to jpg, jpeg, gif.Zdjęcia w postach można wstawiać "poziome" o maksymalnych rozmiarach 800x800 pikseli i zdjęcia "pionowe" o maksymalnych rozmiarach 480x640 pikseli.Dozwolone formaty zdjęć to jpg, jpeg, gif.

20.Aby dbać o estetyczność i dobre funkcjonowanie naszego forum, prosimy o dzielenie swoich wątków dłuższych niż 60 stron i zakładanie następnej części.

21.Zabrania się pisania całości postów boldem , kolorem czerwonym, lub innym z pominięciem czarnego z wyjątkiem zaznaczania, podkreślania istotnych i uzasadnionych fragmentów tekstu."Wpłaty na forum ich wysokość są dobrowolne i mają na celu wsparcie finansowe w utrzymaniu serwera na,którym znajduję się nasze forum.

22.Decyzje Administracji i Moderacji w sprawie ostrzeżeń są NIEPODWAŻALNE.

23.Ostrzeżenia mogą być przyznawane czasowo lub trwale , o tym decyduje Moderator , który ostrzeżenie wystawia. Wszystkie ostrzeżenia przyznawane są wyłącznie w przypadku naruszeń regulaminu lub łamania ogólnie przyjętych zasad.

24.Administrator i Moderatorzy forum mają prawo do:
- kasowania lub przenoszenia wiadomości do innych, ich zdaniem bardziej odpowiednich działów, bez powiadamiania o tym autora postu;
- modyfikacji postu, kasowania go, czy też zamykania lub kasowania całych wątków o treści niezgodnej z Regulaminem lub mogących sprzyjać sytuacjom konfliktowym, napięciom, sporom, zadrażnieniom pomiędzy użytkownikami forum;
- upomnienia użytkownika forum za pomocą poczty e-mail lub pw, który: złamał regulamin, nie przestrzega netykiety, zasad kultury osobistej w postach w stosunku do innych forumowiczów lub praw obowiązujących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
- użytkownikom forum łamiącym regulamin lub w inny sposób zachowującym się nieetycznie Administratorzy mogą zablokować konto na czas określony lub na stałe;
- niedopuszczenia do kolejnej rejestracji osoby, która wcześniej została z niej usunięta w wyniku niestosowania się do regulaminu forum.
- usunięcia lub zmodyfikowania stopki/popisu użytkownika, jeśli jest niezgodna z regulaminem, bez konieczności informowania o tym fakcie;
- usuwania z forum wątków i ogłoszeń, które zostaną uznane za przeterminowane lub zdezaktualizowane, w celu zachowania przejrzystości tematycznej.

25.We wszystkich kwestiach spornych, nie ujętych w regulaminie, decydują Moderatorzy forum i Administrator forum

26.Niedozwolone jest używanie zdjęć nie swojego wykonania bez zgody lub pozwolenia autora.
Obowiązują prawa autorskie.

27.Wpłaty i ich wysokość są dobrowolne i mają na celu wsparcie finansowe w utrzymaniu i rozwoju Naszego Forum. Administracja nie ma obowiązku oddawania wpłat w przypadku wykazania takiej chęci przez użytkownika.

28.Administracja ma prawo do wysyłania newslettera klubowego na podany podczas rejestracji Twój adres email.

29.Zabrania się reklamowania serwisów, stron internetowych, portali, klubów i wszelkich przedsięwzięć konkurencyjnych na forum Storczykarze.pl bez zezwolenia administracji.

31. Dozwolone jest umieszczanie w podpisie linku do swojego bloga jeśli ma on tematykę storczykową lub o roślinach.

32.Zabronione jest podawanie w podpisie linków do swoich wątków założonych na innych forach.

33. Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady netykiety a także zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego. Forum ma służyć wymianie poglądów i informacji, ale w sposób kulturalny i z poszanowaniem odbiorcy. Użytkownicy nieprzestrzegający tej zasady zostaną natychmiastowo usunięci (zbanowani).

34.Reklama komercyjna na forum:
-Umieszczenie każdej komercyjnej reklamy możliwe jest tylko za wiedzą i zgodą administracji. Zasady umieszczenia i czas trwania reklamy zostaną określone w dwustronnej umowie pomiędzy reklamodawcą a Administracją forum (reklamy są płatne).
-Autoreklama w postach jest niedozwolona i będzie skutkować usuwaniem postów reklamującego się. Dotyczy to także zachęcania do korzystania z oferowanych usług bądź towarów, kierowania do swojego tematu czy umieszczania linków do swojej strony, zarówno na tym forum, jak i stron własnych czy firmowych. Zabrania się również rozsyłania reklam przez PW, e-mail czy inny komunikator internetowy za pośrednictwem forum Storczykarze.pl.
-Łamanie tego zakazu spowoduje wstrzymanie, a w skrajnych przypadkach całkowite usunięcie reklamy ze strony forum.


Rejestracja na forum jest równoznaczna z potwierdzeniem warunków regulaminu.


Z poważaniem
Administracja forum
ODPOWIEDZ