[Poradnik]Wstawianie zdjęć z Imageshack w 11 krokach

Adamon
VIP
VIP
Posty: 1859
Rejestracja: 19 gru 2011, o 15:02
Status: Aktywny

[Poradnik]Wstawianie zdjęć z Imageshack w 11 krokach

Post autor: Adamon »

Poradnik ten jest autorstwa innej osoby, z naszego poprzedniego forum.
Oto źródło poradnika : TUTAJ
Powstał on z inicjatywy użytkowniczki: Basia.



Widzę, że sporo osób ma problemy z wstawianiem zdjęć (pomijam kwestię zabezpieczeń antyspamowych), więc postanowiłam sporządzić ''łopatologiczny'' :P poradnik jak to zrobić przy pomocy strony http://imageshack.us/

1. Wchodzimy na stronę imageshack. Nie musimy się rejestrować/logować, chyba, że bardzo chcemy ;) W oknie ''Prześlij'' wybieramy ''obrazy/film'', w oknie ''Zmiana rozmiaru obrazu'' wybieramy ''640x480 (dla pól wiadomości) - dzięki temu zdjęcie będzie się ładnie mieściło na naszym Forum. W oknie ''Label thumb'' wybieramy ''Nie''.

Obrazek

2. Następnie klikamy ''Browse''. Jeżeli ten przycisk nie pojawia się nam na ekranie (co czasem się zdarza), klikamy w ''Can't Upload? Try This.'', a następnie w ''Wybierz''.

Obrazek

Obrazek

3. Wówczas pojawi nam się nowe okno dialogowe. Klikamy w lokalizację naszego obrazka.

Obrazek

4. Następnie klikamy w wybór widoku i wybieramy ''Miniatury'', co bardzo ułatwia znalezienie naszego obrazka :lol:

Obrazek

5. Teraz nasze okno dialogowe wygląda tak. Szukamy naszego zdjęcia...

Obrazek

6. Gdy już najdziemy nasz obrazek, klikamy na niego, a następnie klikamy na ''Otwórz''.

Obrazek

7. Wówczas okno dialogowe automatycznie znika. Klikamy na ''Prześlij Teraz'' i czekamy aż zdjęcie zostanie przesłane na serwer. Czas ładowania zależy od rozmiaru obrazka.

Obrazek

8. Gdy nas obrazek już się załaduje, będziemy widzieć coś takiego.

Obrazek

9. Wówczas klikamy w pole obok napisu ''Kod Forum''. Następnie klikamy na to samo pole prawym przyciskiem myszy i wybieramy ''Kopiuj''.

Obrazek

10. Następnie wklejamy tekst do wiadomości na naszym Forum. Część, którą oznaczyłam na czerwono możemy spokojnie usunąć, gdyż jest niepotrzebna i tylko zaśmieca.

Obrazek

11. By sprawdzić czy wszystko działa, klikamy na ''Podgląd'' i oto co powinniśmy zobaczyć.

Obrazek

Mam nadzieję, że pomogłam :)
Zablokowany