Witaj! Anonymous

Donice Lechuza

Donice Lechuza

Postprzez cama » 14 kwi 2015, o 20:44

Witajcie,
Chciałam prosić o poradę osoby używające donice Lechuza z nawadnianiem do hodowli storczyków.
Kupiłam 3 donice Delta Premium 15 i jestem pełna obaw o swoje kwiaty po przesadzeniu.
Moje 3 storczyki przesadziła ok miesiąc temu a poniżej problemy:

-producent zaleca wlanie ok 1 l wody - przy takiej ilości wskaźnik ani drgnie, muszę wlać ok 2,5 l aby był max
-2 rośliny wogóle nie piją wody, tzn wskaźnik wody nie spada wcale w ciągu 10 dni, potem korzenie zaczeły gnić, obciełam i wsadziłam w suchy substrat i póki co żyją
-1 roślina piła wodę, gdy wskaźnik był na zero to donicy było i tak ok 0,7 litra wody

Jeśli ma ktoś dla mnie wskazówki jak z powodzeniem hodować storczyki w donicach Lechuza to będę bardzo zobowiązana bo tracę powoli nadzieję.

pozdr
Kamila
cama

Re: Donice Lechuza

Postprzez kasja » 14 kwi 2015, o 22:05

Większość popularnych storczyków wymaga przeschnięcia podłoża i korzeni pomiędzy kolejnymi podlewaniami. Te donice zapewniają ciągłą wilgoć a więc storczyki mają idealne warunki do gnicia korzeni - i to się dzieje.

Napisz jakie storczyki masz w tych donicach.
Pozdrawiam - Marek
kasja
Administrator
Administrator

Postprzez Daetorian » 15 kwi 2015, o 07:34

Witaj,
jak dla mnie to te donice to morderstwo dla storczyków, brak wentylacji brak dostępu światła i ciągła wilgotność.
Każdy storczyk zgnije... :(
Proponuje zrezygnować z donic w uprawie storczyków.

Pozdrawiam
Daetorian
Początkujący
Początkujący

Postprzez katpio » 15 kwi 2015, o 13:23

katpio
Moderator
Moderator

Postprzez martella » 26 sty 2016, o 16:47

Szczerze mówiąc ja bym odradzała. Właśnie po to są te przeźroczyste osłonki, żeby sprawdzać stan korzeni. Jak są białe to wiadomo, że trzeba podlać. Jak wyobrażasz sobie to robić w tej wielkiej donicy? Sama mam duże donice, ze sklepu http://www.modnedonice.pl/, ale nie odważyłabym się do nich przenieść storczyków. Do tego ten wskaźnik w co ma pokazywać wilgoć nie działa poprawnie. Wiem, bo mam jedną taka donice z Lechuzy i powiem Ci, że wolę normalne plastikowe duże, co teraz dokupiłam.
martella

Powrót do donice i pojemniki