Witaj! Anonymous

Woda z filtra RO, destylowana i demineralizowana

Re: Woda z filtra RO, destylwoana i demineralizowana

Postprzez tom_mix » 29 kwi 2012, o 08:55

Sprawdziłem, masz rację jest to żywica syntetyczna. Pomimo tego jakaś znikoma część będzie się rozpuszczać. Przecież każda substancja się rozpuszcza, czasami w mikrogramowych ilościach, czasami w gramowych ;-)
tom_mix
VIP
VIP

Status: Aktywny

Postprzez bichette » 11 cze 2012, o 14:51

A ja chciała bym sie dowiedzieć czy woda z dzbanka Brita nadaję sie dla storczyków, czy lepsza od kranówki przegotowanej i odstanej czy nie. To by dużo ułatwiło, kamień ładnie ten filtr zatrzymuje, ale co z resztą???
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
bichette
Moderator
Moderator

Postprzez Samsu » 11 cze 2012, o 17:29

Ten wkład to węgiel , zatrzymuje tylko osad i klaruje wodę , nic poza tym .
Pozdrawiam Aga
Mój balkon
Moje storczyki
Sprzedam storczyki Piccolo Red
Samsu
Wdrożony
Wdrożony

Postprzez Kama » 11 cze 2012, o 18:39

Ja używam wody z dzbanka z filtrem. Nie jest to brita ale podobny.
Z tego co widzę to moi podopieczni nie narzekają :-)
Oczywiście co jakiś czas daję troszkę nawozu.
parapet u Kamy
"Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę
Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi "
Kama
VIP
VIP

Postprzez tom_mix » 11 cze 2012, o 21:12

Z tego co udało mi się kiedyś znaleźć wywnioskowałem że wkłady do filtrów dzbankowych mają w sobie tylko węgiel aktywny, czyli tak jak Aga powiedziała będzie on tylko zatrzymywać osady, klarować wodę i dodatkowo usuwa zanieczyszczenia organiczne i chlor.

Przy obecnych cenach filtrów RO warto zainwestować w takowy, a brity się pozbyć. Osoby które chcą również pić wodę z RO, mogą kupić rozbudowaną wersję RO z mineralizatorem. Woda będzie na pewno o wiele smaczniejsza niż ta z dzbanka, a przy okazji można brać wodę sprzed mineralizatora i używać do podlewania storczyków :ok:
tom_mix
VIP
VIP

Postprzez SYLJED » 11 cze 2012, o 21:21

Tomku wszystko fajnie ale ja nie mam miejsca na taki filtr :kwaśny: i skuszę się na taki typu Brita,bo mam już je długo na oku
SYLJED

Postprzez tom_mix » 11 cze 2012, o 21:40

Sylwia, filtr RO nie musi być na stałe zamontowany. Zawsze możesz go podłączyć na czas napełniania pojemników z wodą, a później rozmontować. Trwa to jakieś 5 min ;-)

Jeśli chcesz wodę z brity używać tylko do podlewania roślin to taniej Ci wyjdzie jak kupisz węgiel aktywny granulowany, wsypiesz go do woreczka albo rajstopy i będziesz to wkładać do wiadra z wodą którą później możesz podlewać rośliny.
tom_mix
VIP
VIP

Postprzez bichette » 11 cze 2012, o 21:47

Ja od dawna mam brite, w czajniku nie mam już takiego syfu (osadu), na szklankach i kubkach.
Podlewam tą wodą storczyki prosto z dzbanka do 5l pojemników nalewam do tego nawóz i gotowe. Jest duo lepiej jak po kranówce jeśli chodzi o widoczny osad na korze i korzeniach, natomiast nie mam pojęcia jak to jest z właściwościami takiej wody, nie znam się na tym kompletnie, prędzej domek dziecku bym postawiła niż złapała o co chodzi z tymi związkami chemicznymi itp.
Jaki konkretnie filtr RO byście polecili, by nie był za drogi a spełniał zadanie no i by łatwo go można było zamontować i zdemontować.
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
bichette
Moderator
Moderator

Postprzez tom_mix » 11 cze 2012, o 22:04

Jeśli RO do roślin to tylko i wyłącznie najprostszy, trzystopniowy ( RO3). Czasami można dostać go jako "osmoza akwarystyczna" . Polecam membranę 75 GPD. W moich warunkach membrana 50 GPD byłaby zbyt mało wydajna. Można jeszcze dostać membranę 100 GPD, ale to już do masowej produkcji wody lol

Wszystkie filtry montuje się tak samo więc wyboru pod tym względem nie ma ;-)
tom_mix
VIP
VIP

Postprzez dorotka_kk » 12 cze 2012, o 06:44

A czy z zakupem takiego ustrojstwa wiążą się późniejsze koszta utrzymania ??? trzeba coś wymieniać ? montować ? i bardzo poproszę, moglibyście zamieścić zdjęcia swoich, żeby pokazać ile zajmuje to miejsca ?
dorotka_kk
VIP
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do woda