Witaj! Anonymous

Storczyk do podziału - Basal keiki

Storczyk do podziału - Basal keiki

Postprzez LOVEstorczyki » 21 lip 2017, o 12:30

Witajcie :papa1:

Mam dylemat co do tego storczyka, a mianowicie nie wiem czy mogę już oddzielić tego basal keiki. Czy ten zabieg nie osłabi obu roślin ?

IMG_1184.JPG

Dodam, że roślina mateczna (jak widać na zdjęciach) kwitnie (i chyba lepiej poczekać aż przekwitnie, albo na wiosnę) i ma dziwne upodobania w różnych przyrostach. Pisałem już o tym wcześniej. Aktualnie jest w dobrym stanie, obie rośliny mają jędrne liście i bogaty system korzeniowy.

IMG_1186.JPG

IMG_1187.JPG

Moje już ostatnie pytanie - Czy po odcięciu jej od rośliny matecznej mam ją przesadzić do sphagnum czy też zwykłej kory ?
LOVEstorczyki
Początkujący
Początkujący

Re: Storczyk do podziału - Basal keiki

Postprzez Basia » 22 lip 2017, o 19:32

Jeżeli basal keiki ma co najmniej 4-5 korzeni, które mają co najmniej 5cm długości to można dzielić :) Czy osłabi to rośliny - tak, każdy zabieg przesadzania to stres dla roślin. Ale zwykle nie jest to problem, o ile nie zależy Ci prędko na kwiatach ;) Prawdopodobnie najlepiej przesadzić gdy roślina przekwitnie. Można od razu w korę.
Jeżeli Twój storczyk lubi wytwarzać basal keiki, to ja bym go za często nie dzieliła. Phalki nie lubią częstego przesadzania.
Basia
VIP
VIP

Re: Storczyk do podziału - Basal keiki

Postprzez LOVEstorczyki » 23 lip 2017, o 13:17

Ok. Tak zrobię jak mówisz, prawdopodobnie będzie trzeba poczekać z 2-3 miesiące zanim przekwitnie.
Dziękuje za poradę :ok:
LOVEstorczyki
Początkujący
Początkujący

Powrót do Przesadzanie i dzielenie storczyków