Coming out :-)

Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Coming out :-)

Post autor: Kasia_Ra »

Jak się ma rękę, to nawet badyl od dendrobium zakwitnie ;) :D
Swoją drogą, to bardzo wdzięczna roślinka ze względu na miodowy zapach :)
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Coming out :-)

Post autor: Iwona1905 »

Jak zwykle fotki sliczne, swietne te zestawienia kolorystyczne :) pokaż cymbidium w całosci, jego kolor jest rewelacyjny :V
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Coming out :-)

Post autor: carpe diem »

Za uprzejme komentarze dziękuję serdecznie :padam:
Po świąteczno-noworocznych biesiadach mam trochę przyciężki intelekt , więc od razu przejdę do prezentacji aktualnych kwitnień ;-)

Na początek Cymbidium pokazywany poprzednio.
W pełnym rozkwicie zmienił się nieznacznie kolor kwiatów, ale i tak, dla mnie, pozostaje atrakcyjny :usmiech:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powoli rozkwitają kwiaty drugiego Cympidium niespodzianki :taniec:

Obrazek
Obrazek

W święta otworzyła pierwszy kwiatek Phalaenopsis Tetra Star (tetraspis ‘Red Mark’ x stuartiana nobilis ‘Lemon Yellow’)

Obrazek

Nie jest brzydka, ale też nie jest tak urocza, jak pierwsza krzyżówka Kasi_Ra :niepewny:
Pozostaje mi jeszcze maleńka iskierka nadziei, że druga roślina w doniczce zakwitnie atrakcyjniej ;-)

Powyżej były kwitnące nowości, a teraz storczyki z listy bazowej :usmiech:

Zygopetalum mackayi
Obrazek
Obrazek

Rossioglossum (Odontoglossum) grande
Obrazek

To tyle na dzisiaj. Idę poćwiczyć z chłopakami ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=0JQ0xnJyb0A
:papa1:
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Coming out :-)

Post autor: Iwona1905 »

Pięknie zakwitły cymbidia :klaszcze: gratuluję :D jak na niespodzianki, to kolorki mają prześliczne, szczególnie bordo :super: Phalaenopsis Tetra Star kolorek mniej intensywny za to ma kropeczki ;) słyszałam,że pięknie pachnie :) czy to prawda? Zyguś to i ładnie wygląda i pięknie pachnie :D Rossioglossum grande coraz bardziej podziwiam, kwiaty naprawdę duże :)
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Coming out :-)

Post autor: carpe diem »

Witaj Iwono :usmiech:

Miniony sezon rzeczywiście łaskawy był dla Cymbidium.
Krzaczory z nich ogromne, ale i kwitnienia konkretne, trudne do przeoczenia ;-)
Obrazek

Czekam jeszcze na trzeci egzemplarz, ale już z mniejszym entuzjazmem, ponieważ widok pączków sugeruje, iż kwiaty będą podobne do pierwszej hybrydy :rozczarowany:
Obrazek

Rossioglossum grande szczerze polecam do kolekcji. Wprawdzie kwiaty bezwonne i utrzymują się na roślinie około miesiąca, ale mają ciekawy kształt, przyjemny kolor i w stosunku do całej rośliny są naprawdę duże:
Obrazek

W poprzednich latach pęd kwiatowy wyrastał 'normalnie' do góry. W tym sezonie roślinie coś przestawiło się (może to forma protestu w związku z przesadzeniem :u2: ) i postanowiła zakwitnąć kaskadowo...
Kwitnie regularnie i bezproblemowo, o ile latem stoi na balkonie lub w ogrodzie. Storczyk uprawiany w mieszkaniu przez cały rok może być kapryśny.
Przy uprawie w ogrodzie trzeba uważać na ślimaki - wyjątkowo lubią tego storczyka. :wkurzony:

Zygopetalum mackayi pachnie bosko :serce: i do tego bardzo intensywnie, więc nawet przez myśl mi nie przeszło, że stojąca w tym samym pomieszczeniu Phal Tetra Star może mieć wonne kwiaty. A okazało się że ma :hura1: Zapach przyjemny, delikatny wyczuwalny po południu. To całkiem miły dodatek do kropeczek. ;-)
Dziękuję za podpowiedź. :kiss2:

Pozdrawiam :usmiech:
Awatar użytkownika
PanPsychopsis
Początkujący
Początkujący
Posty: 161
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 18:34
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coming out :-)

Post autor: PanPsychopsis »

Carpe diem - co do krzyżówki tetraspis x stuartiana, są przynajmniej 2.
I to różnią się od siebie mocniej niż tylko kwiatami, bo kształtem i kolorem liści nawet, o długości pędów kwiatowych nie wspominając.
kiedyś zrobię porównanie, teraz zobacz na kwiaty tej drugiej hybrydy:
http://szczyptastorczyka.blogspot.com/s ... 0tetraspis" onclick="window.open(this.href);return false;

Kropki są pomarańczowe, a te hybrydy faktycznie pachną i to przecudownie.
Lekko cytrusowo, ale zapach jest doskonale wyczuwalny na słońcu.
Pozdrawiam ja i moje zakurzone storczyki.

Marcin
Awatar użytkownika
PanPsychopsis
Początkujący
Początkujący
Posty: 161
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 18:34
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coming out :-)

Post autor: PanPsychopsis »

Ps. Podziwiam Twoje Rossioglosum.
Ze 3 lata się nad nim modlę i zastanawiam.
Brać dziada czy odpuścić.
Jak widzę kwiaty, to mi ślina z ryja cieknie aż na pępek, a jak oglądam "bryłę" tego rodzaju, to ślina wciąga się z powrotem do gardła.
Jakieś to duże mnie się wydaje.
Pozdrawiam ja i moje zakurzone storczyki.

Marcin
Awatar użytkownika
kasinek77
Początkujący
Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 22:03

Re: Coming out :-)

Post autor: kasinek77 »

"PIERWYJ SORT" - jak zwykle :padam_z_wrazenia:

Rossioglosum przelecialo mi przez łapy kilkakrotnie. Po Twoim poscie przy najblizszej okazji nie wypuszcze juz z rąk.
Awatar użytkownika
Kasia Kazam
VIP
VIP
Posty: 273
Rejestracja: 12 lut 2016, o 11:16
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Coming out :-)

Post autor: Kasia Kazam »

Carpe Diem, robisz piękne zdjęcia. Widać profesjonalny sprzęt. Fajny efekt osiągnąłeś przy Zygopetalum, ciekawe jak... Piękne Cymbidia, no pięknie wyrośnięte i zakwitnięte po prostu :) Ladnie wyglądają postawione obok, choć gdybym musiała wybierać w sklepie, to wolę pudrowy róż :) Cudo! :piękne: W tym roku chyba sięgnę po pierwsze, ale gdzie ja to zmieszczę zimą w chałupie, to nie mam już pojęcia. Może zamiast choinki? ;) Pozdrawiam :)
Pozdrawiam,
Kasia

Miejsce uprawy: wschodni i zachodni parapet + wschodni balkon od maja do listopada;
Podlewam deszczówką.

Obecnie sprzedaję:
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5cATw/
http://www.storczykarze.pl/forum/viewto ... =22&t=1475
Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Coming out :-)

Post autor: carpe diem »

Witam Szanownych Odwiedzających i dziękuję serdecznie za pozostawione komentarze :padam:
PanPsychopsis pisze:Carpe diem - co do krzyżówki tetraspis x stuartiana, są przynajmniej 2.
Panie Psychopsis, dzięki za info i podany link. Osobiste śledztwo ujawniło kolejne byty tej krzyżówki ;-)
http://www.phals.net/stuartiana/TetraStar_e.html

Przy okazji wiem, skąd sprzedawca zapożyczył zdjęcie kwiatu ozdabiające ofertę handlową. :oschły: Mój storczyk miał kwitnąć jak na pierwszym obrazku w tabelce na dole strony...

Trudno rozmawiać o storczykowych gustach. Na pewno wszystkie kwiaty są na swój sposób atrakcyjne, ale my szukamy w nich tego czegoś. I dla każdego jest coś innego :]
Gdyby mi przyszło w trybie awaryjnym zwolnić miejsce na parapecie i sprawa by dotyczyła poniższych storczyków:

Obrazek

Rossioglosum zostałby bezdyskusyjnie ;-)
Kasia Kazam pisze:Carpe Diem, robisz piękne zdjęcia. Widać profesjonalny sprzęt. Fajny efekt osiągnąłeś przy Zygopetalum, ciekawe jak...
Kasiu, bardzo mi miło, że zdjęcia się podobają. :rumieni: :usmiech: Sprzęt nie taki profesjonalny - są na rynku komórki, które mają lepsze parametry. A efekt? Jakoś tak mi się pstryknęło ;-)
Piękne Cymbidia, no pięknie wyrośnięte i zakwitnięte po prostu :) Ladnie wyglądają postawione obok, choć gdybym musiała wybierać w sklepie, to wolę pudrowy róż :)
(Nie)dziękuję. ;-)
Jeżeli chodzi o ścisłość, gdyby mi przyszło świadomie i osobiście dokonać zakupu, to z braku miejsca żaden z nich u mnie by nie zagościł. To taki miły prezent rodzinny, takie 'zamiast' katlei :u2:

Przy okazji, rozkwitają właśnie kwiaty trzeciego Cymbidium. Jak było do przewidzenia są prawie podobne do pierwszej hybrydy:

Obrazek

Gdyby ktoś baaardzo poszukiwał takiego storczyka, to chętnie odsprzedam :]
W tym roku chyba sięgnę po pierwsze, ale gdzie ja to zmieszczę zimą w chałupie, to nie mam już pojęcia.
:usmiech: Cymbidia to bardzo wdzięczne storczyki w uprawie, polecam.
Lubią jasne i możliwie chłodne miejsce. Biorąc pod uwagę ich rozmiary potrzebują też sporo przestrzeni. '_'
Moje rosną przy drzwiach balkonowych. I byle do wiosny, kiedy będzie można wystawić te krzaczory do ogrodu lol

Na zakończenie coś z innej mańki ;-) Rozpoczyna kwitnienie Lycaste skinneri. A tak wygląda kwiat w towarzystwie Lyc lassioglossa:

Obrazek

Pozdrawiam :usmiech:
ODPOWIEDZ