Storczykowe perełki Joane

Joane
Znawca
Znawca
Posty: 401
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:44
Status: Aktywny
Lokalizacja: Niemcy

Storczykowe perełki Joane

Post autor: Joane »

Serdecznie witam wszystkich miłośników storczyków. :-)
Storczyki zawładnęły mną na całego jesieną 2008 roku. Od tego czasu kolekcja stale się powiększała.Zmienił się też rodzaj storczyków jaki uprawiam. Obecnie moja kolekcja liczy ok. 200 roślin i są to głównie Masdevallie i rośliny należące do tej rodziny (Pleurotlallis, Dracule, Restrepie itp.) Drugą grupą są Paphiopedila i reszta to mieszane. Dendrobia, Stanhopea, Maxillarie, Lycaste, i wiele innych.
Jako pierwsze przedstawię Wam moje Dendrobiu na, na którego kwitnienie czekałam bardzo długo.

Dendrobium thyrsiflorum

Mam go od września 2009 roku. Kupiony został jako roślina zdolna do kwitnienia. Niestety ani w 2010 ani 2011 nie zakwitło.
Uprawiany był jak mi się zdawało według zaleceń jakie znalazłam odnośnie tej rośliny. To znaczy zima na parapecie okna wschodniego, bardzo rzadko podlewana, lato spędzała na balkonie, podlewana systematycznie. Nawoziłam odżywką co trzeci tydzień połową dawki. Niestety efektów nie było.
Wiosną ubiegłego roku przesadziłam ją. Wyciągnęłam z doniczki i wsadziłam do koszyka
wyłożonego matą kokosową i uzupełniłam nowym podłożem. Okazało się, że podłoże w jakim rosła w moich warunkach bardzo słabo przesychało. Dlatego też nie miała właściwego okresu spoczynku.
Lato spędziła na balkonie intensywnie podlewana i nawożona praktycznie co tydzień. W październiku trzy razy dałam nawóz Peters Blossom Booster. Jednocześnie zmiejszałam podlewanie aż podłoże wyschło. Raz na kilka tygodni lekko spryskałam liście. Zimowało w pomieszczeniu poniżej 15 st.
Pod koniec grudnia zobaczyłam jedną wypustkę, która powoli rosła. Wtedy zaczęłam doświetlać aby mogła dać rady zakwitnąć.
No i mam pierwszy kwiat. Właściwie jej czas kwitnienia przypada na maj, ale mojej roślinie się zachciał już teraz kwitnąć. Może potem wypuści więcej kwiatów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do mnie.
Storczyki
Ogród
Sprzedaże
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczykowe perełki Joane

Post autor: Sylwia3 »

Asiu nawet nie wiesz jak czekałam na Twój wątek!!!! :klaszcze:
za każdym razem jak widziałam że jesteś na forum to liczyłam po cichu na to że założysz swój wątek storczykowy i... w końcu się doczekałam!
Twoja kolekcja jest tak różnorodna, że za każdym razem będąc u Ciebie nie wiedziałam którym storczykiem mam się najpierw zachwycać.

Jak zwykle od samego początku powaliłaś mnie kwitnieniem. :O
Dendrobium thyrsiflorum widzę że to ogromna roślina a ten pęd- O_O podziwiam roślinę że potrafi utrzymać tak dużo kwitów na pędzie i że się nie złamie :O
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Joane
Znawca
Znawca
Posty: 401
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:44
Status: Aktywny
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe perełki Joane

Post autor: Joane »

Sylwia podejrzewam, że takich czekających na mój wątek jest więcej. :oczy:
Niestety wiele spraw miałam na głowie i nie zawsze miała skupienie do pisania. Druga sprawa to to, że wszystkie fotki miałam na Garnku załadowane w większym rozmiarze, więc pomyślałam, że poczekam na nowe kwitnienia i wtedy będę zmiejszać do rozmiarów pasujących tu.
Tak to Dendrobium jest bardzo rozrośnięte. Zajmuje bardzo dużo miejsca. Ale na takie widoki warto go uprawiać.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do mnie.
Storczyki
Ogród
Sprzedaże
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczykowe perełki Joane

Post autor: Sylwia3 »

Asiu na pewno za chwilę będziesz mieć tu mnóstwo gości zachwycających się tym cudownym Dendrobium.
Fotki na Garnku podglądam regularnie i się nimi po cichu zachwycam.
Wiadomo że teraz każdy czasu ma jak na lekarstwo- taka nasza szara rzeczywistość.
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowe perełki Joane

Post autor: nina1611 »

Nareszcie założyłaś wątek :super: :super: :super:
cieszy mnie to bardzo i będę Twoim częstym gościem :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Henryk
VIP
VIP
Posty: 1189
Rejestracja: 19 sty 2012, o 08:00
Status: Aktywny
Lokalizacja: B.-B.

Re: Storczykowe perełki Joane

Post autor: Henryk »

Joasiu,również i ja się melduję :padam: i czekam na kolejne prezentacje.
Witaj wśród nas. :-)
Pozdrawiam i zapraszam /tutaj/
Henryk

Storczyki Henryka I
poprzednio
Adamon
VIP
VIP
Posty: 1859
Rejestracja: 19 gru 2011, o 15:02
Status: Aktywny

Re: Storczykowe perełki Joane

Post autor: Adamon »

Joane

:padam: :padam: :padam:
To po pierwsze.

Po drugie
:padam: :padam: :padam:
Dziękuję, że w końcu założyłaś swój wątek :ok:
Piękne Dendrobium.
Obrazek

. . .
Awatar użytkownika
tomkoc
VIP
VIP
Posty: 1216
Rejestracja: 20 gru 2011, o 12:58
Status: Aktywny
Lokalizacja: Chełm / lubelskie

Re: Storczykowe perełki Joane

Post autor: tomkoc »

Fantastyczny widok :klaszcze: Gratuluję :)
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykowe perełki Joane

Post autor: lucyna »

Zaraz, zaraz :gwizdać: zacznijmy od końca :hyhy: jakie więcej kwiatów w maju ? O_O
Jeszcze Ci mało ? :język:
ASIU, przecudowny widok musisz mieć na żywo, skoro tak fantastycznie ta kiść wygląda na zdjęciach :padam:
Wiesz jak się cieszę, że jesteś ? :hyhy:
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowe perełki Joane

Post autor: kasia74 »

Asiu dendrobium oszałamiające O_O liczę że jeszcze trochę takich cudeniek nam pokażesz, fajnie że jednak mimo braku czasu założyłaś Swój watek. :-) Będę do Ciebie zaglądać. :hyhy:
pozdrawiam Kasia
ODPOWIEDZ