Dendrobia i nie tylko, czyli storczykowe okna Tomka II

Ewelina G

Re: Dendrobia i nie tylko, czyli storczykowe okna Tomka II

Post autor: Ewelina G »

Uffff bo tak wlasnie zachodze w glowe czy dobrze zrobilam. Posiadam mlodziutkie d. Farmeri. W zasadzie to ma dopiero 2 bulby takie doroslejsze, reszta to mini wyrostki z jednym listkiem. Po zakupie w listopadzie jak chcialam je uspic zaczzelo puszczac przyrost. Bylo teraz 6 tygodni w stanie spoczynku w zimnej kuchni na parapecie od strony poludniowo-wschodniej. Wyschlo tak, ze listki zaczely przysychac na koncowkach, wiec je wczoraj obudzilam. Dalam pic, przesadzilam, bo mieszkalo w duzej ilosci gabki. Wlozylam w dziurkowana doniczke jak dla roslin akwariowych, aby korzonki obserwowac i aby oddychaly... I dalam je do orchidearium, bo tylko tak moge je doswietlic o tej paskudnej porze. Zobaczymy.
L.cattleya juz sie obudzila w orchidearium, a tez mlodziutka, to moze zle nie zrobilam.

Mam pytanie w obec tego, bo moje mini kejki dendr nobile-ok 5cm- tez cosik puscilo, pewnie tez kejka. Ale nie wiem czy wsadzac tez malucha do orchidearium? U mnie dosc cieple bloki, to moze sie dlatego wczesniej hrabstwo wybudza?

Dendr firebird to moje marzenie. Gratuluje kwitnien obu pieknosci.
Awatar użytkownika
-Maroka-
Znawca
Znawca
Posty: 614
Rejestracja: 19 sty 2012, o 17:42

Re: Dendrobia i nie tylko, czyli storczykowe okna Tomka II

Post autor: -Maroka- »

w jakiej temperaturze trzymałeś denrobium?
u mnie jest niestety skacząca temp. od 15-20 :(
no i z tego względu trochę podlewałam moje dendrobium - pewnie skończy sie bez kwiatów :(
Pozdrawiam Karolina
Storczykomania
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Dendrobia i nie tylko, czyli storczykowe okna Tomka II

Post autor: Karolkaaa »

Śliczne Dendrobium, ostatnio widziałam takie podajże na allegro i zastanawiałam się czy jest trudne u uprawie.
A jest??
Śliczne.. :* :*
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Dendrobia i nie tylko, czyli storczykowe okna Tomka II

Post autor: jus222 »

Tomku, cudne kwitnienia dendrobiowe :klaszcze: :super:
Zazdroszczę z całego serca ręki do dendrobiów :gwizdać:
I zaciskam kciuki za d.farmeri.
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Dendrobia i nie tylko, czyli storczykowe okna Tomka II

Post autor: katarzynka575 »

Widać że dedndrobia mają u Ciebie świetne warunki i wiesz jak z nich wydobyć piękno kwitnienia . Umiesz doprowadzić je do pączkowania :D Gratuluję i podziwiam
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Dendrobia i nie tylko, czyli storczykowe okna Tomka II

Post autor: lucyna »

Tomku, muszę się powtórzyć :gwizdać:
JESTEŚ MISTRZEM DENDROBIOWYM :padam: :padam: :padam:
Awatar użytkownika
felekkartofelek
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk bliżej Śląska. ;)

Re: Dendrobia i nie tylko, czyli storczykowe okna Tomka II

Post autor: felekkartofelek »

Gratuluję kłoska na Dendrobium. Moje produkowało coś jesienią, ale niestety coś musiałem źle robvić i oba zaschły. :(
Pozdrawiam Kamil i Felek ;D
Adamon
VIP
VIP
Posty: 1859
Rejestracja: 19 gru 2011, o 15:02
Status: Aktywny

Re: Dendrobia i nie tylko, czyli storczykowe okna Tomka II

Post autor: Adamon »

Wielkie gratulacje Tomku !!!
Obrazek

. . .
Awatar użytkownika
tomkoc
VIP
VIP
Posty: 1216
Rejestracja: 20 gru 2011, o 12:58
Status: Aktywny
Lokalizacja: Chełm / lubelskie

Re: Dendrobia i nie tylko, czyli storczykowe okna Tomka II

Post autor: tomkoc »

Dziasiaj rozkwitło Dendrobium farmeri. Pierwsze kwitnienie zawsze cieszy najbardziej, chociaż w tym przypadku tylko jeden pęd.

Tak się prezentuje:

Obrazek

Obrazek


Po ubiegłorocznych niezbyt dobrych doświadczeniach, w tym roku zdecydowanie lepiej poradziłem sobie z Dendrobium kingianum. Jest już ponad dziesięć pędów, coś tam jeszcze wychodzi i co najważniejsze kwitnie a nie zasusza pąki jak było poprzednio. Grunt to sucho i zimno ;)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Dendrobia i nie tylko, czyli storczykowe okna Tomka II

Post autor: bichette »

Poszło jak burza, dopiero co pokazywałeś kłosek a tu już niesamowite kwiaty możemy podziwiać, wielkie gratulacje, również zpowodu tak ładnego kwitnienia kingianum.
Czy Berry Oda też mam tak samo potraktować by zmusić do wypuszczenia pędów, a co z farmeri bo też u mnie stoi i nie myśli o kwitnieniu. Chyba dendrobia mnie nie lubią, Fire bird też tylko keiki mi puszcza. Sama już nie wiem jak z nimi rozmawiać, jedynie co hybryda nobile nieraz ma po kilka kwiatków, a ja jeszcze sobie unicum dokupiłam. Nie miałam kłopotów to w dendrobia zaczełam sie bawić :/
Tobie należą się wielkie gratulację i :*
:klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze:
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
ODPOWIEDZ