Storczyki Sylwii

Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczyki Sylwii

Post autor: Sylwia3 »

Małgosiu ja zimy nienawidzę!
Siedzę cały czas w domu, piję herbatkę z cytrynką i patrzę na sałatę na parapetach :(
w sumie taka sałata mi bardzo nie przeszkadza bo listki tez są śliczne ale najgorsze są te biedne paczulki, które ciągle opadają bo albo za mała wilgotność przez ten mróz i gorąco z kaloryferów albo za mało światła... ehhh niech ta zima się już kończy!!!!



Dusiu-
dziękuję bardzo
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczyki Sylwii

Post autor: tom_mix »

Sylwio, witaj w klubie. Nie znoszę zimy, a szczególnie moje dłonie. Zawsze wyglądają jakbym je talkiem posypał i całe popękane. Czasami to nawet mycie sprawia ból :kwaśny:

Sabotek niezły gigant. Mój ma równiutko 10cm :-)
Szkoda że u mnie nie ma takich kwiaciarni :gwizdać:
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczyki Sylwii

Post autor: Sylwia3 »

Tomku dla mnie zima to najgorsza pora roku- jeszcze jak temperatura jest tak do -5 stopni to jakoś nie daje mi się we znaki ale przy tych mrozach jakie teraz panują mam tak samo popękane dłonie jak Ty, nie pomagają kremy, balsamy ani nic z tych rzeczy :(
No i nienawidzę kurtek, czapek, zimowych butów. W lecie człowiek ubiera koszulkę, spodenki i jest gotów do wyjścia.
Moje kwiatki też nie lubią zimy.
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki Sylwii

Post autor: katarzynka575 »

Sylwka a może znajdźmy pozytyw gorących kaloryferów :oczy:
` Zobacz u mojej koleżanki rosną jak na drożdżach a stoją nad kaloryferami rozgrzanymi do czerwoności w mieszkaniu ma chyba z 28 st. Tylko że każdy w doniczce ma na dnie wodę, więc ta woda paruje, zobacz jaka wilgotność .Storczykom to pasuje .Sama się dziwiłam że się nie ugotowały ale one tak mają co toku .
U mnie znowu zimno na parapetach nawet kaloryfer nie daje rady ich ogrzać .Ostatnio musiałam parapety uszczelniać ręcznikami trochę pomogło ale nie wiele :kwaśny: Storczyki dzielne jakoś to znoszą .Strat -jeden storczyk zrzucił wszystkie pączki :-(

Sylwuniu już niedługo wiosna więc głowa do góry :-)
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczyki Sylwii

Post autor: Sylwia3 »

Kasieńko ja lubię bardzo bardzo to gorąco z kaloryferów ale moje kwiatuszki już niekoniecznie. Muszę je moczyć co 2-3 dni bo mają podłoże przeschnięte na wiór, powiem Ci że nawet w podstawkach im wodę zostawiam ale u mnie kaloryfery są tuż tuż pod parapetem a jako że mam dużo storczyków i są one powciskane w każde wolne miejsce to niektórym listki czy też pędy wystają trochę nad kaloryfer i robią się po 2-3 dniach żółte :(
Dobrze że już coraz bliżej wiosny!



a teraz kilka zdjęć :)

wczoraj moczyłam storczyki i porobiłam im kilka zdjęć


Phal. Equestris od Ani L.
niestety mój aparat nie może nijak złapać tego maleńkiego kwiatuszka.

Obrazek




Sesja zdjęciowa
Madame Karina & Don Sabotek :serce:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Madame Karina w samotności

Obrazek



Miniaturka

Obrazek





na kwitnienie Tęczowego Phal. zawsze czekam z niecierpliwością

Obrazek




Biały z mazami

Obrazek

Obrazek




Delikatny różowy

Obrazek





Biały- zawsze ma gigantyczne kwiaty jedynie w zimie ma takie malutkie :(

Obrazek






Troszkę słoneczka


Żółty z różowymi kropeczkami

Obrazek




Żółty gigant- za każdym razem jest tak samo rozgałęziony

Obrazek







Biały z pomarańczową warżką

Obrazek





Cytrynek

Obrazek





Ciemnożółty którego dostałam od męża

Obrazek

Obrazek




Żółty Peloric

Obrazek






Tego bardzo lubię :)
kupiłam go jak jeszcze nie miałam doświadczenia ze storczykami i prawie go zabiłam :beksa:

Obrazek





i na koniec taki bardzo bardzo delikatniutko różowy z kropeczkami- chyba ma jakichś przodków po Philadelphii bo jego listki mają ciapki

Obrazek

Obrazek
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
norka

Re: Storczyki Sylwii

Post autor: norka »

Ah Sylwio ty mi tu nie narzekaj ze sama salata u ciebie na oknie - nagle pokazujesz tyle zdjec, kolorow, wzorow i jakie obfite kwitnienia O_O Boszesz co ja bym dala za to by moja salata tyle kolorow miala :padam: lol Sliczniaki szczegolnie zolty pelioric mi sie spodobal i Karinka z don Sabotkiem ^_^ a tak na powaznie to ja tezmam juz dosc tej zimy. Opadly juz doslownie ostatnie paczki i same kikuty mam, suchosc powietrza jest tak dobijajaca ze malzonek zaczal klasc wielki gar na piec wypelniony woda by parowalo - ze tez ja nie wpadlam na to wczesniej :zerka: Kambrie i reszta bulwiastych wyglada jakby wyssaly z ulw resztki zycia - podloze przesycha w takim tempie ze leje wode do doniczek i one w niej stoja a rano wior. Cos czuje ze na wiosne bedzie trzeba wiele roslin wymienic. Jedynie brassia i dendrobium wyniesione do chlodnicy za kare jakos jedrnie sie trzymaja. Uzbrojmy sie wiec w cierpliwosc i poczekajmy jeszcze te 2 miesiace do wiosny. Moze postaw taka dluga doniczke jak te balkonowe - pod kaloryfer i wypelnij ja woda i kladz mokre reczniki na kaloryfer albogarnek w woda co bedzie parowac?
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Sylwii

Post autor: nina1611 »

ale cudeńka!!!
nie wiem od którego zacząć :hyhy:
wszystkie żółtaski są wspaniałe!!! ten od męża- boooski!!! :serce:
a ten żółtasek co ma tyle kwiatów to już w ogóle przeuroczy!!!
Jak Ty to robisz że on ma tyle kwiatów? :)
tam jest jedna czy dwie roślinki? :)
Equestris wspaniały, taki maleńki i delikatny :)
Sabotek jak zawsze błyszczący :)
Tęczowy Phal. ma piękne kolorki!!!
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Darya

Re: Storczyki Sylwii

Post autor: Darya »

Ale piękne kwitnienia! Wszystkie Phal., Paphiopedilum... Żółty ma mnóstwo kwiatów, bardzo mi się też podoba ten żółty w kropki, którego sfociłaś razem z Paphiopedilum. Equestris też cudo. Jest maleńki, ale ma swój urok. No i biały z mazami... mmm... uwielbiam go. I widzę, że się przyjęło wymyślone kiedyś przeze mnie okreslenie "biały z mazami".
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Storczyki Sylwii

Post autor: dorotka_kk »

:oczka: :oczka: :oczka: :oczka: :oczka: :oczka:
Ależ cudeńka :serce:

Equestris piękny, ma takie ciupeńkie kwiatuszki :serce:
Piękna para z Sabota i Kariny Obrazek maziaje, miniatury, kropki, kreski wszystkiego u Ciebie po dostatkiem ,ale rozwalił mnie na łopatki żółty gigant O_O Niesamowity jest, jaki zarośnięty ;-) Przez to że kwiaty są tak blisko pędu położone to sprawia wrażenie jakby go oplatała kwiatowa liana ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki Sylwii

Post autor: katarzynka575 »

Sylwuniu jak ja uwielbiam Twoje storczyki .
Gigant ten żółty to normalnie wygląda tak jak na all. wstawiają ter sztuczne gałązki z kwiatami jest świetny :ok:
O widzę że masz moją Skarlet i Jaśminka (13 i ostatnie zdjęcie) .
Sabotek w towarzystwie m.Karine pasują do siebie i jak sabotek uśmiecha się szczerze do swojej koleżanki ;-)
I ten z maziami (czy on ma duże liście ?) i te z piegami no po prostu cudne wszystkie :super:
Pozdrawiam Kasia
Zablokowany