Storczykowy inwentarz kinkongi

kinkonga

Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: kinkonga »

Witam serdecznie wszystkich Storczykarzy ;)

Wykorzystam pierwszy post w moim wątku do tego, aby trochę się Wam przedstawić, bo jest to też przy okazji pierwszy mój post na forum :P

Na wstępie zaznaczę, że od dziecka uchodziłam za osobę, która nie ma ręki do kwiatów. Dzisiaj myślę, że nie miałam do nich cierpliwości. W pewnym momencie zaczęłam się doniczkowcami interesować. Oglądałam zdjęcia w internecie, czytać o uprawie. Zaczynałam od takich roślin jak ficusy, gardenia (ofiara mojego niedoświadczenia, do dziś nieodżałowana), kalanchoe. Storczyki wydawały mi się poziomem nie do osiągnięcia. Jednak złamałam się któregoś dnia. Akurat skończył się remont mojego pokoju, na który długo czekałam. Pojechałam z babcią do marketu budowlanego po nowe doniczki dla tych roślin, które już miałam, bo do tej pory rosły w roboczych. Zakochałam się w jednym Phalenopsisie. Babcia mówiła "weź sobie, będzie Ci pasował do pokoju". Bałam się, że nie dam rady, ale zachcianka wygrała.

Zaczęłam szukać w Internecie konkretów, praktycznych wskazówek uprawy. Phalenopsis długo mnie cieszył kwiatami, wszystko było z nim w porządku. Przekwitł, a ja nic mu nie obcinałam. Zimą dostał trochę niższej temperatury, gdy wyjechałam na tydzień i zaczął rozgałęziać pęd. Ucieszyłam się, wciągałam powoli coraz bardziej w orchidee. Kiedy pojawiły się ładne pąki podjęłam decyzję o powiększeniu kolekcji o kolejne Phalenopsisy, które cieszą mnie do dziś. Teraz poszukuję innych gatunków storczyków, marzę o powiększeniu kolekcji, o nabraniu doświadczenia. Nadal są to marketowce, hybrydy bez żadnych oznaczeń, ale mimo to kocham je bardzo i troszczę jak o dzieci, wdzięczna za to, że pozwalają mi nabierać doświadczenia. Wiem, że właśnie dzięki tym mieszańcom za 25zł mogę w przyszłości uniknąć rozczarowań z bardziej cennymi i wyszukanymi okazami.

Udzielam się już na innym forum ogrodniczym i wiem jak pomocne są rady i wsparcie ludzi z podobnymi pasjami do moich, wielokrotnie bardziej doświadczonymi. Dowiedziałam się też jak przyjemne jest udzielenie rady komuś kto dopiero zaczyna, dokładnie takiej samej, jakiej ja jeszcze niedawno szukałam. Dlatego przeglądałam Internet w poszukiwaniu forum storczykowego i tak właśnie trafiłam tutaj - na storczykarze.pl gdzie zamierzam nieco dłużej zagrzać miejsca ;)

Licząc na wyrozumiałe przyjęcie witam serdecznie wszystkich :)
I uciekam przemierzać Wasze kopalnie wiedzy o orchideach :D
Awatar użytkownika
Mariusz3357
Znawca
Znawca
Posty: 793
Rejestracja: 14 cze 2012, o 17:47
Status: Aktywny
Lokalizacja: Radom

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: Mariusz3357 »

Witam serdecznie kolejnego Storczykomaniaka :D
Czekam na zdjęcia Twoich podopiecznych,na pewno twoja kolekcja powiększy się o nowe okazy gdy zobaczysz rośliny innych forumowiczów.

:*
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: nina1611 »

Serdecznie witamy :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
iwka2
Znawca
Znawca
Posty: 589
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:41
Status: Aktywny
Lokalizacja: Niemstów k./Cieszanowa

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: iwka2 »

Witamy i czekamy na zdjecia :D
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: Kasia_Ra »

I ja Cię serdecznie witam i cieszę się, że dołączyłaś do naszego grona :D
Zdjęcia Twoich Phalków mile widziane ;)
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: Sylwia3 »

Witaj Kingo w naszych progach :)
Również czekam na zdjęcia Twoich podopiecznych.
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: lucyna »

Na miłe powitanie zawsze można u nas liczyć :D
Jak zostaniesz dłużej to jestem pewna, że kolekcja się powiększy ;) Prawie wszędzie kuszą botaniki, a o hybrydach nie wspomnę :gwizdać: Lista chciejstw Ci się powiększy, a forumowicze pomogą Ci ją realizować :hyhy:
Pokaż swoje pięknoty :oczy:
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: bichette »

Witam Cię serdecznie, na Nas możesz liczyć, a apetyt na nowe okazy będzie rósł z dnia na dzień :D
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: kasia74 »

Cześć, tez przybiegłam się przywitać, i też czekam na Twoje storczyki. Każdy znas zaczynał od phalaenopsisiów a teraz ... wystarczy ze pochodzisz trochę po watkach a zobaczysz jaki misz masz mamy :D
pozdrawiam Kasia
Kasiek

Re: Storczykowy inwentarz kinkongi

Post autor: Kasiek »

Witam serdecznie i uprzedzam lojalnie: uczestnictwo w forum powoduje wydatki na nowe rosliny!;)
ODPOWIEDZ