Moje ukochane kwiatuszki :)

lidka

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post autor: lidka »

Wszyscy zamiast fotek jakoweś napisy widzimy :zły: Damesa raczy wrócić i naprawić co ???
Ewelina G

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post autor: Ewelina G »

Witam!
Dziękuję za wizyty i cierpliwość. Komputera nadal nie mam, ale niech żyje lumia i Windows na komorki! Teraz zdjecia będę dodawała w niedziele. Postaram się ogarnąć wątek stopniowo.

Lideczko, Gosiu... No piszę przecież, że już wróciłam. Kupilam sobie nową zabawkę i juz zaglądanie tu i wysylanie fotek nie będzie mi zajmować 5 godzin.

Mareczku fiolków mam po równo ze storczykami. Są bardzo kolorowe i dluzej kwitną. Jednak podlewanie jest dla mnie bardziej problematyczne. Lekko zalane gniją natychmiast. Podlewanie 2 razy ty

Elu, Mareczku. Moj poprzedni telefon obsługiwał jedynie ten hosting.

Karolka ja mam różne rosliny, a storkowa kolekcja nie duża, więc zostaje tutaj.

Dendrobium victoria- reginae. Jest doświetlana żarówką do utwardzania paznokci żelowych :P silvania 9 V . Jest super, ponieważ jej widmie nie ma w ogóle światła białego jedynie ulrafiolet i odcień niebieski. W dzień jej światło jej prawie niewidoczne.Okno kuchenne, gdzie są również wyłączone kaloryfery. Kwitnie ok 5 tyg. Widać już pierwsze oznaki przekwitania. Świeże kwiaty na fotach na fc, nie będę się powtarzać.

Obrazek
Ewelina G

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post autor: Ewelina G »

Obrazek


Obrazek


Obrazek


W całości roslinka nie prezentuje się zbyt okazale. Zakwitł mi patyk buehehehehe. Naszcześci przyrost rośnie, więc będą i listki :).

Obrazek

Phal. Brother Love Carnaval

Obrazek

Obrazek

Zapowiedzi na Oncidium Sweet Sugar i Phal. Manhattan

Obrazek
Ostatnio zmieniony 6 sty 2014, o 20:23 przez Ewelina G, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomkoc
VIP
VIP
Posty: 1216
Rejestracja: 20 gru 2011, o 12:58
Status: Aktywny
Lokalizacja: Chełm / lubelskie

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post autor: tomkoc »

Kwiatuszki piękne :) Nie masz co się przejmować, moja Regina także potrafi zakwitnąć na patyku ;)
Ewelina G

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post autor: Ewelina G »

Najśmieszniejsze jest to, że kwitnący łysy przyrost złamał się latem pod swoim ciężarem. Na dole jest bardzo cieniutki. Stad jest spięty spineczką i staram się go oklejać taśma, bo podporki z patyczków nie wystarczają. Musi mieć mała doniczkę. Zresztą korzenie zapełniają jej z 1/3...



Wariacje i dziwny przyrost na Cymbidium Lipstic Blush
Obrazek
Awatar użytkownika
tomkoc
VIP
VIP
Posty: 1216
Rejestracja: 20 gru 2011, o 12:58
Status: Aktywny
Lokalizacja: Chełm / lubelskie

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post autor: tomkoc »

Jak się całkiem złamie możesz położyć go w zamykanym pojemniku na wilgotnym sphagnum (od czasu do czasu wietrząc i zraszając), może doczekasz się roślin potomnych :)
Ewelina G

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post autor: Ewelina G »

Dziekuje, będę pamiętać.
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post autor: marwes63 »

Ewelinko Dendrobium victoria-reginae jest fantastyczne .
Te niebieski kwiatki na "patyku " świetnie to wygląda :super: Zastanawia mnie jak sobie dajesz radę z tym przechłodzeniem w okresie spoczynku gdie storczyk potrzebuje naprawdę niskich temperatur .
Gratuluję zapowiedzi na kwitnięcia i czekam "razem z Tobą " ;) na rozkwit i prezentację . :)
Ewelina G

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post autor: Ewelina G »

Marku reginka latem mieszka na balkonie. Pozniej w kuchni, gdzie kaloryfer,jest calkiem wylaczony i uchylamy lufcik lub rozszczelniamy tylko okno. Zalezy to od temperature na zewnatrz. Jak bedzie -15 to wystarczy tylko wylaczyc kaloryfer i wietrzyc. Na tym parapecie mieszkaja dendrusie, zygus, cymbal i roslonki owadozerne, ktore tez potrzebuja spoczynku.
Od niedawna man tez mozliwosc doswietlania ich.


Fotki pedzikow wstawie jutro. Jakos nie mam dzis weny. Bylismy dzis w schronisku dla psow i kotow i jakos nie moge sie pozbierac po tym. Przynajmniej trzy psy bym wziela. Zapisalismy sie na adopcje milego sznaucerka, ktory wygladal jak mop, byl obsikany. Ale bije sie z myslami, bo byla tam mala kudlata suczka, strasznie przeleknieta. Stala w kacie. A inne psy biegaly i ujadaly. Tylko znowu nie wiem czy by sie moich dzieci nie bala... A tamten piesek od razu do has przylecial i chcial sie bawic. Oba bym chciala uratowac... ;(
gojka42

Re: Moje ukochane kwiatuszki :)

Post autor: gojka42 »

Dendrobium super ale błagam wstawiaj większe zdjęcia bo ja niedowidzę ;) :*
ODPOWIEDZ