Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Awatar użytkownika
Mogra
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 203
Rejestracja: 22 sie 2012, o 07:51
Status: Aktywny
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Post autor: Mogra »

Mini Orchidarium bombowe :klaska: :klaska: trzymam kciuki za realizację dużego Orchidarium :super:
Porównuję zdjęcia i ciągle staram się odnaleźć w akwarium Byka lol
Pozdrawiam Monika Obrazek
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Post autor: tom_mix »

Dziękuję wszystkim za odwiedzimy i wpisy, dla Pań :* dla Panów zimne :beer1:

Dzisiaj znów będzie zielono, rok temu sprowadzałem siewki do siebie m.in takie cudeńka trafiły do mojej kolekcji

Phal corningiana podobno najtrudniejsza spośród siewek jakie mam, jakoś tego nie zauważyłem, wręcz bym rzekł że dogaduję się z nią najlepiej, może na starość dopiero gorzknieje i staje się nieprzyjemna w uprawie :D

Obrazek

Phal. amboinensis var flavida razem z Phal. corningiana rosną najlepiej i najszybciej, totalnie zero problemów, no może poza wielkimi rozmiarami lol

Obrazek

Phal speciosa pink x violacea coerulea liczę że kiedyś się doczekam mocno wybarwionych kwiatów

Obrazek

Phal gigantea x cornu cervi chattaladae zdecydowanie rośnie najwolniej, ale jak widać liście ma dłuugie ( po mamusi) bardzo ciekawi mnie jak będą wyglądać kwiaty tej krzyżówki

Obrazek

(lippstadt x katrin roelke) x eleant debora jak to hybryda korzenie rosną jej na każdą możliwą stronę

Obrazek


Phal violacea alba x inscriptiosinensis rośnie idealnie tzn nie ma długich liści, jest zwarty, korzenie nie udają macek ośmiornicy

Obrazek


Phal honghenensis x lueddemanniana ta krzyżówka to dopiero prawdziwy potwór, korzenie wychodzą na każdą możliwą stronę, przyklejają się do czego tylko popadnie, znów geny matki się ujawniają

Obrazek

Oczywiście to nie wszystkie, są jeszcze inne

-amboinensis flavida x fasciata
-pantherina x violacea alba
-venosa x pulchra
-cornu cervi flava x amboinensis flava
-hieroglyphica x cornu cervi chattaladae
-pallens

Niedawno dojrzały owoce na Phal

-mannii black x venosa
- venosa x mannii black
- (sumatrana x cornu cervi) x ( amboinensis x sumatrana)

wszystkie zostały wysiane teraz czekam na efekty :) może nasiona będą pełne i coś z nich wyrośnie :D
Awatar użytkownika
katpio
VIP
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 25 mar 2012, o 08:43
Status: Aktywny
Lokalizacja: Katarzina

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Post autor: katpio »

Siewki u Ciebie rosną aż miło :) Pokazałbyś nam wysiane nasionka :hyhy: :hyhy: :hyhy:
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Post autor: Bober »

Moje tak ładnie nie rosną :D Twoim widać, że służy kawalerka w akwarium :D Lubie takie zdjęcia :D i informacje o siewkach :D
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
Krzysztof Gozdek
Mistrz
Mistrz
Posty: 161
Rejestracja: 17 lip 2014, o 08:09
Status: Aktywny
Lokalizacja: Leszno / Mazowsze

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Post autor: Krzysztof Gozdek »

Po moich pierwszych doświadczeniach z maleństwami z agaru wynikało, że one znacznie lepiej adaptują się do warunków domowych niż rośliny dorosłe. I teraz też to ma potwierdzenie u Was i u mnie też :D
dorotakol

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Post autor: dorotakol »

Muszę częściej bywać na forum, bo zupełnie nie wiedziałam że mamy ty takiego speca od mikrorozmnażania :0
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Post autor: tom_mix »

katpio pisze:Siewki u Ciebie rosną aż miło :) Pokazałbyś nam wysiane nasionka :hyhy: :hyhy: :hyhy:

Kasia, wysiane nasionka będę pokazane jak uzyskam już protokormy, na razie widać tylko kreseczki na pożywce :D

Callanthe pisze:Moje tak ładnie nie rosną :D Twoim widać, że służy kawalerka w akwarium :D Lubie takie zdjęcia :D i informacje o siewkach :D

Pati, tylko że moje nie rosną w akwarium tylko na stoliku :hyhy:

Krzysztof Gozdek pisze:Po moich pierwszych doświadczeniach z maleństwami z agaru wynikało, że one znacznie lepiej adaptują się do warunków domowych niż rośliny dorosłe. I teraz też to ma potwierdzenie u Was i u mnie też :D

Krzysztof, jest dokładnie tak jak mówisz, trochę mnie to zastanawia czemu tak jest że maluchy łatwiej się adaptują?

dorotakol pisze:Muszę częściej bywać na forum, bo zupełnie nie wiedziałam że mamy ty takiego speca od mikrorozmnażania :0

Dorota, zdecydowanie za rzadko bywasz na forum, mam nadzieję że teraz częściej będziesz zaglądać ;)


Czekałem i czekałem na jedno kwitnienie i się niestety nie doczekałem. Jesienią pokazał się pęd na Stanhopea tigrina, w zeszłym tygodniu zaczął żółknąć, tym razem to nie moja wina, nie zalałem go 8) najprawdopodobniej ochłodzenie spowodowało żółknięcie pędu..


Obrazek

a tak wyglądają jej pseudobulwy


Obrazek

Obrazek

Za to wcześniej rozkwitła u mnie wielkokwiatowa hybryda Cattleyi

Obrazek

Obrazek

roślina monstrualna, ale ma tak nieziemski zapach że szkoda mi się jej pozbyć

Zakwitła mi jakiś czas temu pomarańczowa Vanda hybryda

Obrazek

i Phalaenopsis mannosa dark, szkoda tylko że jest chora, 2 najmłodsze liście są całe w plamach, starsze są zdrowe na razie

Obrazek

A tak wygląda moje akwarium z roślinami nr 2 po paru przeróbkach

Obrazek
Awatar użytkownika
katpio
VIP
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 25 mar 2012, o 08:43
Status: Aktywny
Lokalizacja: Katarzina

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Post autor: katpio »

Tomek pięknie :klaska: :klaska: :klaska: :klaska: :klaska: Jeszcze kilka lat i będziesz miał liany w pokoju :D :D :D
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Post autor: Bober »

A ta biała to nie jest Blc. Eagle Eye All Victory taka co ma ma Kasia? :0
Fajna wandzia :hyhy:
Akwarium :padam_z_wrazenia:
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 3

Post autor: bichette »

Piękna jest ta biała cattleya, ale że się w niej kocham to wiesz już nie od dziś, wspaniałe kwiaty :serce:
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Zablokowany